Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 14:57 Bu haber 4387 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİR YOLDAN 30 MİLYON KAR EDECEK
Büyükşehir Belediyesi, petrol fiyatlarının düşük olduğu dönemde alımını gerçekleştirdiği bitüm-astar sayesinde bu yıl ki yol çalışmalarından ortalama 30 milyon kar elde edecek
YAŞAM Haberi
BÜYÜKŞEHİR YOLDAN 30 MİLYON KAR EDECEK

Şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yücel Yılmaz’ın talimatıyla yol yapım işlerine ağırlık verdi. Çalışmaları; sistemli, hızlı yürütmek ve daha rahat koordine edebilmek amacıyla Yol Yapım İşleri Dairesi Başkanlığını kuran Büyükşehir Belediyesi, 20 ilçede sadece sıcak asfalt, sathi kaplama ve yol bakım ve onarım işlerinde 100’ün üzerinde personelle daha yaşanabilir bir Balıkesir için çalışıyor. 

 

 

DEPOLAR BOŞALDIKÇA ALIM GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Yıl içerisinde yapılması planlanan işler için petrol fiyatlarının düşük olduğu dönemde bitüm-astar alımı gerçekleştirerek depolarını dolduran Büyükşehir Belediyesi böylelikle geçtiğimiz yıl asfalt sezonunda ton fiyatı 6 bin liraya kadar çıkan bitüm-astarın tonunu bin 223 liraya mal etti.  Depolarında yer açıldıkça alım yapmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi; geçtiğimiz yıl ortalama bir ton maliyeti 3 bin 500 lira olan bitüm-astarın tonunu bu yıl ortalama 2 bin 250 liraya mal edecek. Böylelikle yol yapım işlerinde bu yıl yaklaşık olarak 30 milyon lira kar elde edilecek.

 

 

RAHAT, KONFORLU VE KALİTELİ YOLLAR

20 ilçede yürütülen yol yapım çalışmalarında ekipler; sıcak asfalt ve sathi kaplama dışında yol yama çalışmalarını da gerçekleştirerek günlük ortalama 120 ton bitüm-astar kullanıyor. Kendi ekipman ve personeliyle, Balıkesirliler için daha rahat, konforlu ve kaliteli yollar yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aralıksız olarak çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, YOLDAN, 30, MİLYON, KAR, EDECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı