Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 16:23 Bu haber 3746 kez okundu
 
BURHANİYE KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞTU
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ); şehrin her bir noktasındaki altyapıya dokunarak, su ve atıksu hizmetlerini; tedarikinden bertarafına kadar insan odaklı, çevreye duyarlı, uluslararası standartlarla kaliteli, verimli ve daha da geliştirip güçlendirerek, sorunları çözüyor.
GÜNDEM Haberi
BURHANİYE KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞTU

 

BURHANİYE İLÇESİ İÇMESUYU TERFİ HATTI

VE ŞEBEKE ANA BORUSU DEPLASE

İNŞAATI YAPIM İŞİ TAMAMLANDI

Altyapı eksikliklerini gidererek, gelecek nesillere sağlıklı ve kesintisiz içme suyunun sağlanmasına yönelik BASKİ’ nin yatırım programı arasında yer alan “Burhaniye İlçesi İçmesuyu Terfi Hattı Ve Şebeke Ana Borusu Deplase İnşaatı Yapım İşi” çalışmaları tamamlanmış olup, geçici kabulü yapılmıştır.

Burhaniye İlçesinin içmesuyu terfi ve şebeke ana hattına su temini, Vakıf-Armutlu terfi merkezinden ve toplama deposundan sağlanmaktadır. Ana şebeke ve terfi hattında arızaların sık sık meydana gelmesi, Burhaniye İlçesinin özellikle yaz aylarında artan nüfusunda içmesuyu sıkıntılarına neden olmaktaydı. Bu sebeple söz konusu sıkıntıların önüne geçmek, vatandaşlarımıza sağlıklı, kesintisiz ve temiz içmesuyu hizmeti sağlamak amacıyla “Burhaniye İlçesi İçmesuyu Terfi Hattı Ve Şebeke Ana Borusu Deplase İnşaatı Yapım İşi” projesi BASKİ Genel Müdürlüğünce tamamlanarak, yapım işi 13.888.865,71 TL bedel ile 15.04.2020 tarihinde yapım çalışmalarına başlanılmıştır.

Yapım işi kapsamında; Ø710 mm’ lik 3.040 metre ve Ø560 mm’ lik 3.354 metre olmak üzere toplamda 6.394 metre içmesuyu şebeke hatları, 5.000 m3’lük içmesuyu deposu ile Vakıf-Armutlu Terfi Merkezi tadilat çalışmalarının imalatları tamamlanarak, 18.03.2021 tarihinde sistem devreye alınmıştır. “Burhaniye İlçesi İçmesuyu Terfi Hattı Ve Şebeke Ana Borusu Deplase İnşaatı Yapım İşi” ile sık sık arıza meydana gelen, uzun süreli içmesuyu kesintilerinin önüne geçilmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURHANİYE, KESİNTİSİZ, İÇME, SUYUNA, KAVUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı