Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 15:57 Bu haber 9051 kez okundu
 
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, “Ülke olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duymaktayız. Birlik ve beraberlik duyguları ile bugüne kadar yaşadığımız kötü günlerin üstesinden geldik. Bunu da aynı anlayışla, en az zararla atlatacağımıza inancım tamdır. Ekonomik olarak zor şartlar yaşadığımız bu günlerde Balıkesirliler olarak alışverişlerimizi özellikle yerel firmalardan yapmamız büyük önem taşımaktadır.”diye konuştu.
EKONOMİ Haberi
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Aralık ayında Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve o tarihten bu yana dünyanın geri kalanını etkisi altına alan Covid-19 salgını ne yazık ki Mart ayından bu yana ülkemizi de her anlamda olumsuz etkilemektedir.”dedi.

 

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, “Bugüne dek binlerce insanımızın hastalanmasına yol açan ve yine binlere varan insanımızı kaybettiğimiz bu virüs, ekonomimizi de ciddi zorluklarla karşı karşıya getirmiştir.”şeklinde konuştu.

 

“BİR ÇOK AİLEYİ ETKİLEYECEKTİR”

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Alış verişini yerelden yap Balıkesir Kazasın diyerek şunları söyledi: “Ekonomimizin tüm sektörleri salgının etkilerini hissetmektedir. İlimizdeki yerel firmalarımızın da büyük çoğunluğu alınan tedbirler çerçevesinde iş yerlerini kapatmışlar veya çalışma sürelerini azaltmışlardır. Firmalarımızın çalışanları da ya ücretsiz izne çıkarılmış yada kısa çalışma ödeneği kapsamında izinlidir. Bu da üretim kaybına neden olmaktadır. Sürecin devam etmesi demek birçok işyerinin kapanma noktasına gelmesi anlamı taşımaktadır. Yaşananların devam etmesi halinde üretimin ve istihdam azalacaktır. Bu birçok aileyi etkileyecektir.

 

“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ”

Balıkesir Ticaret Odası Organları olarak gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu süreçte üyelerimizden, Meslek Komitelerimizden gelen talepleri en kısa sürede üst kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve ilgili Bakanlıklara ileterek çözüm bulma konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

 

 

“BİRLİK OLMA ZAMANI”

Ülke olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duymaktayız. Birlik ve beraberlik duyguları ile bugüne kadar yaşadığımız kötü günlerin üstesinden geldik. Bunu da, aynı anlayışla, en az zararla atlatacağımıza inancımız tamdır.

 

“YEREL FİRMALARDAN ALIŞVERİŞ YAPALIM”

Ekonomik olarak zor şartlar yaşadığımız bu günlerde Balıkesirliler olarak alışverişlerimizi özellikle yerel firmalardan yapmamız büyük önem taşımaktadır.

 

 

Vatandaşlarımızın alış verişlerinde, vergisini bu kente ödemeyen uluslararası veya ulusal markalaryerine, vergisini bu kente ödeyen, Balıkesirli firmaları tercih etmeleri gerektiğine inanıyoruz. Yerel Firmalar, hem kendisi bu kentte yaşayan, hem de yanında çalıştırdığı kişileri İlimizin kaynaklarından istihdam eden, İlimize katma değer ve istihdam sağlayan işletmelerdir. Yerel Firmaların zor duruma düşmesi demek Balıkesir ekonomisinin zor duruma düşmesi demektir.  

 

Bu nedenle "Esnafına Sahip Çık" kampanyasını hayata geçirerek,  Balıkesirli Firmalarımıza destek olmak, durma noktasındaki işlerini biraz olsun canlandırmak istiyoruz.

 

 

Yerel firmalarının kazanması, Balıkesir’in kazanması, gelişmesi, büyümesi anlamına gelmektedir. Bu konuda gerek halkımızın, gerekse esnaf, sanayici ve tüccarımızın bu kampanyamıza destek vermeleri gerektiğini düşünüyoruz.

 

Unutmayalım, bizler birlik ve beraberlik içinde çalışmaya birbirimize destek olmaya devam edersek salgının etkilerini en aza indirecek ve Birlikte Başaracağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİRLİKTE, BAŞARACAĞIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı