Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 11:38 Bu haber 5183 kez okundu
 
BİRİNCİ DALGA SAHİLLERE İNDİ
Hemen her gün tweet atarak uyarı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sahillerden gelen görüntülere de kayıtsız kalamadı: Artan koronavirüs vaka sayıları için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri uyarılarını sürdürüyor
YAŞAM Haberi
BİRİNCİ DALGA SAHİLLERE İNDİ

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilenler Balıkesir’in sahillerine akın etti. Yaz dönemlerinde tatilcilerin akınına uğrayan Altınoluk, Akçay, Güre, Burhaniye, Ayvalık’ta Kurban Bayramı tatilini de fırsat bilen tatilciler Balıkesir’in gözde tatil beldelerini doldurdu. Korona virüsü yokmuş gibi davranan tatilciler sahilleri doldurdu. Yer yer adım atılacak yer kalmayan sahil yerlerinde boş şezlong bulmak için tatilciler sıra bekledi.

 

Mesafe ve maske kuralının ihmal edilemeyecek kadar önemli olduğunu vurgulayan Vali Hasan Şıldak, “Toplum sağlığı her türlü bireysel davranıştan daha değerlidir” diyerek vatandaşlardan tedbirli olunmasını istedi.

 

Hemen her gün tweet atarak uyarı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sahillerden gelen görüntülere de kayıtsız kalamadı: Artan koronavirüs vaka sayıları için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri uyarılarını sürdürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter’dan “Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım” dedi. Bilim Kurulu üyeleri ise yaz dönemi rehavetinin derhal bitmesi gerektiğini belirtirken, hiçbir salgının tek pikle bitmeyeceğine dikkat çekti.

 

Vali Hasan Şıldak, bayramı sahil bölgelerinde geçiren vatandaşlara seslenerek korona virüse karşı alınan tedbirlere hassasiyet göstermelerini istedi.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bayram tatilini sahillerde geçiren vatandaşlara yönelik yaptığı “Birinci dalga sahillere indi, tatilde dikkatli olalım” uyarısı üzerine Vali Hasan Şıldak, özellikle yaz aylarında insan hareketliliği ve yoğunluğunun arttığı sahil bölgelerindeki bütün vatandaşları, bu önemli günlerde tedbirlere uyma noktasında daha çok hassasiyet gösterilmesi konusunda uyardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİRİNCİ, DALGA, SAHİLLERE, İNDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı