Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:09 Bu haber 23651 kez okundu
 
Bilir “Açılacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz”
Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir koronavirüs salgını dolayısıyla geçici bir süreliğine faaliyetleri durdurulan oda üyelerinin güzel haberler beklediğini belirtti.
EKONOMİ Haberi
Bilir “Açılacağımız günü  sabırsızlıkla bekliyoruz”

 

 

 

Başkan Bülent Bilir Covid-19 salgınıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgının yayılmaya başladığı ilk günlerde İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulan ilk sektörlerin başında geldiklerini söyledi.

Başkan Bilir kahvehane, kafeterya, çay bahçesi, internet salonu, playstation oyun salonu, bar, birahane, hamam, düğün salonu, organizasyon, spor salonu ve oda üyesi olsun olmasın umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin yaklaşık 2 aydan bu yana kapalı olmalarından dolayı ekonomik ve psikolojik sıkıntıda olduğunu ifade etti.

 

“GÜZEL HABERLER BEKLİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Bilir şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın bilim kurulunca verilen raporlar ve tavsiyeleri ile yeni normal hayata geçiş sürecinde bizlerin ekonomik ve çalışma tedbir ve kuralları üzerine titizlikle ve yoğun bir çaba sarf ettiklerinden hiçbir şüphe duymamaktayız. Yeni normal hayata geçişte umuma açık istirahat ve eğlence yerleri kapsamındaki esnafların açılış tarih ve kurallarının bir an önce açıklanması bizlere işyerlerimizde ve sektörümüzde yapmamız gereken düzenlemeler ve hazırlıklar için zaman kazandıracak, motivasyonumuzu arttırarak morallerimizin yüksek ve salgın tehlikesine karşı daha dikkatli hareket edebileceğimiz kanaatindeyiz.

Bizlere verilecek güzel haberleri beklerken başta Sayın Cumhurbaşkanımıza süreci yönetmekteki kararlılığı için büyük bir özveriyle mücadele eden Sağlık Bakanımız ve sağlık çalışanlarına, tedbir ve kuralların uygulanmasında yoğun mesai yapan emniyet ve jandarma teşkilatlarımıza, belediyelerimiz ve zabıta teşkilatlarımıza teşekkür ediyor ve alkışlıyoruz. Bu süreçte salgın tehlikesinin kontrol altında tutulması için büyük bir özveriyle sabır gösteren tüm esnaf arkadaşlarıma da teşekkür ediyor ve onları da alkışlıyoruz. Açılacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz”.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilir, “Açılacağımız, günü, , sabırsızlıkla, bekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı