Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 13:41 Bu haber 8102 kez okundu
 
BELEDİYE TARLASINDAN İLK HASAT ELDE EDİLDİ
Susurluk Belediyesi tarafından, Balıklıdere Mahallesinde 25 yıl sonra yeniden tarımsal üretime kazandırılan 7 dönüm tarlada ilk hasat elde edildi
YAŞAM Haberi
BELEDİYE TARLASINDAN İLK HASAT ELDE EDİLDİ

Hasat sunumuna Belediye Başkanı Nurettin Güney, Başkan Yardımcısı Sibel Sarı, Park ve Bahçeler Müdürü Emel Dağlı, Kent Konseyi Sekreteri Dilek Kavas, Ziraat Teknikeri Cem Dede ve vatandaşlar katıldı.

 

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney yaptığı açıklamada, “25 yıldır işlenmeyen sebze ve meyve yetiştiriciliğine elverişli belediye arazilerini tarıma kazandırdık ve ilk mahsullerimizi aldık.  Tarımın Susurluk’umuzun ve ülkemizin geleceği olduğunun bilincinde başlattığımız bu projenin ilk ürünlerini almak bizleri mutlu etti. Tarım alanında yerli üretim geleceğimiz açısından çok önemli.  Kimseye muhtaç kalmamak için kendi kendimize yeten ülke olmak zorundayız.

 

Bu arazide 2 dönüm mısır, 2 dönüm ayçiçeği, 2.5 dönüm fasulye, yarım dönüm alana da domates, biberi patlıcan, kavun, karpuz, bamya ekimi gerçekleştirdik. Amacımız Milli yerli tohumumuzu üreterek çiftçilerimize dağıtmak ve bu yerli üretimi Susurluk’ta geliştirmek. Susurluk Belediyesi olarak tarımsal alanda projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Güney, Susurluk Ziraat Odası ile protokol yaptıklarını belirterek, boş bulunan tarıma uygun belediye arazilerinde bundan sonra da Ziraat Odasıyla iş birliği içinde ekim çalışmaları yapılacağını belirti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, TARLASINDAN, İLK, HASAT, ELDE, EDİLDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı