Haber Detayı
07 Haziran 2021 - Pazartesi 13:09 Bu haber 3419 kez okundu
 
BELEDİYE LOKANTA VE KAHVEHANELERİ DEZENFEKTE EDİYOR
Susurluk Belediyesi, yeniden faaliyete geçen lokanta ve kahvehanelerde dezenfeksiyon çalışması yapıyor. Belediye yetkilileri, işletmecilerinin talepleri doğrultusunda ilaçlama çalışmalarının süreceğini belirtti.
SAĞLIK Haberi
BELEDİYE LOKANTA VE KAHVEHANELERİ DEZENFEKTE EDİYOR

 

Belediye ekipleri ilaçlama çalışmalarında Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, özellikle virüsid, bakterisid ve fungisidlere karşı etkili olan antiseptik dezenfektan ilacı kullanıyor.

Belediye Başkanı Nurettin Güney, lokanta ve kahvehane işletmecilerinin pandemi süresi boyunca işlerinin kötüye gittiğini yakından bildiğini ifade ederek, “Normalle kapsamında yeniden hizmet vermeye başlayan ekmek tekneniz olan işletmelerinizi biz de Susurluk Belediyesi olarak ücretsiz olarak dezenfekte etmeye başlıyoruz” diye konuştu.

Gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarından dolayı memnuniyetini belirten esnaf ve vatandaşlar da Susurluk Belediyesi’ne toplum sağlığına yönelik çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Belediye yetkilileri çalışmaların devam edeceğini belirterek, vatandaşları koronavirüse karşı hijyen tedbirleri ve sosyal mesafe kuralını göz önünde bulundurmaları konusunda uyarıyor.

Konu hakkında bilgi almak isteyen esnaf ve vatandaşlar, 865 1910 numaralı telefondan Beyaz  Masa’ya ulaşabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, LOKANTA, VE, KAHVEHANELERİ, DEZENFEKTE, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı