Haber Detayı
24 Ağustos 2021 - Salı 09:59 Bu haber 3690 kez okundu
 
BAŞKAN ERDOĞAN
Eğer Türkiye olarak uzay savaşlarında bizde varız diyerek Marsa göndereceğimiz uzay aracı, Marsa indiğinde yine aaa... Marsa indi dedikleri uzay aracı yine yanlışlıkla Marsa ineceğine Kars'a inmiş hah... hah... diye atılacak gülücükleri ben şimdiden duyar gibiyim.
YAŞAM Haberi
BAŞKAN ERDOĞAN

                Bugün Ertuğrul dizisini seyrediyorum. Televizyonda yıllarca küflenmeye yüz tutan tarihin eski yapraklarında bazen sanki bende bir at üstünde koşuyorum. Elimde pusat Ertuğrul Gazi ile birlikte bazen bende heyecanlanarak dalıyorum Moğol askerlerinin içine, tek tek deviriyorum Moğol askerlerini. Bir vuruşta otururken evde koltuğumda.

            İşte görüyorsunuz, bir taraftan Moğol askerleri, bir taraftan Bizans askerleri saldırıyorlar durmadan Selçuklu Sultanlığına. Bilhassa Kayı Obasına ve diğer Türk Obalarına kıyasıya bir savaş başlıyor bir Türk on düşmana bedel aşkıyla düşmanlar korkup kaçıyorlar. Arkalarında birçok ceset birçok yaralılar bırakarak işte Moğol komutan Alıncak konuşuyor askerlerine.

            Eğer biz Selçuklu Sultanlığını, Kayı Obasını mağlup edip onları esaretimize alabilmemiz için önce Ertuğrul engelini halletmeliyiz. Yoksa Ertuğrul'un üstün zekası, cesareti karşısında biz Kayı Obasına ve Türk Obalarına karşı her zaman mağlup oluruz. Onun için Ertuğrul gitmeli, diyordu Moğol komutan Alıncak.

            Öte yandan Bizanslı komutan, o da konuşuyordu. Biz Ertuğrul engelini aşmadan Türk topraklarından bir karış toprak bile alamayız diyordu. Sonra bir bakıyorsun Moğollar, Bizanslı düşmanlar yetmiyormuş gibi bir de Selçuklu Devletinin içinde yetişen Sadettin Köpek lakaplı Selçuklu Sultanının sağ kolu olan Emir Sadettin o da durmuyor alttan alta haince planlarıyla Selçuklu Sultanını öldürüp kendisi Selçuklunun başına geçmek, Sultan olmak istiyor. Fakat onunda karşısında yine engel olarak Ertuğrul Gazi çıkıyor.

            Öte yandan Umur Oğulları Beyliğine getirilen takma adı Bay Polat esas adı ise Al Bastı diye bilinen eli kanlı, içi Moğol, dışı Selçuklu görünümde olan bu hain Umur Oğulları Obasına Bey olduktan sonra ayrıca Kayı Obasına da uç Beyi olmak istiyor. Tabi onunda önünde en büyük engel yine Ertuğrul Gazi çıkmış oluyor ve bu hain Bay Polat'ın yandaşları olan birçok hainlerde üç beş paraya veya makam uğruna Selçukluya ve Ertuğrul Gazi'ye hep hainlik içinde olmalarından Selçuklu Devleti uzun zaman kendini maalesef toplayamamış.

           

            İşte o zaman ki devirde iç düşmanlar da dış düşmanlar da hep dedikleri Ertuğrul gitsin, Ertuğrul gitsin olmuş. Şimdi ise sanki tarih aynen tekerrür eder gibi ABD Başkanı Biden konuşuyor. Biz diyor Türkiye deki muhalefet partilerini destekleyerek başkan Erdoğan'ı seçimle indirebiliriz diye adeta Türkiye'ye ve Başkan Erdoğan'a düşmanlığını açıkça kusmuş oluyor.

            Öte yandan İslam düşmanı Fransa Başkanı Macron konuşuyor o da Erdoğan gitmeli diyor. Yine Almanya, Yunanistan, İsrail, Mısır devlet başkanı Libya da ki Hafter ve daha bir çok düşmanlar hep Erdoğan Türkiye'nin başından gitsin diye adeta hep bir ağızdan tempo tutuyorlar. Sonra bir bakıyorsun içimizde ki bazı siyasi partiler başta HDP ve Millet İttifakı Partiler maalesef onlarda adeta Erdoğan gitsin de, Türkiye ne olursa olsun gibi söylemler içerisinde oluyorlar. Peki Erdoğan giderse ne olur.

            Ne olacak, eğer Ertuğrul Gazi olmasaydı Selçuklu Devleti olmazdı. Selçuklu olmayınca Osmanlı olmazdı. Osmanlı Devleti olmayınca Türkiye Devleti de olmazdı. Eğer yine Türkiye'nin başında Erdoğan Başkan 19 yıldan buyana olmasaydı, bugün savunma sanayilerimiz de, dünyaca meşhur İHA'larımız, SİHA'larımız olmaz, Atak Helikopterleri, çeşit çeşit füzeler olmazdı en önemlisi de bir çok devletler uzay savaşlarına hazırlanırken bizim uzay çalışmalarımızın hiç biri olmazdı. Uzay çalışmaları yerine belki de laiklik, başörtü savaşları yine başlamış olurdu.

            İşte yıllarca gördük, diğer gelip geçmiş bir çok hükümetler ne yapmışlar ki savunma sanayileri için hangi adımları atmışlar. Oysa Ak Parti Erdoğan Başkan ise düşmanlarımızı korkutacak uçak gemisi milli ve yerli savaş uçaklarımızı ve yine düşmanlarımızı kızdıracak milli ve yerli kendi otomobilimizin yapımına Ak Parti Erdoğan Başkan'dan Başka hiç kimse başlamazdı ve zaten Erdoğan Başkan'ın gece gündüz gayretleri eğer olmasaydı bugün ülkemizde güçlü bir ekonomide olmamış olurdu.

            İşte görüyorsunuz, geçenlerde New York'ta FETÖ ile HDP büyük paralar vererek STOP yeter artık. Erdoğan Türkiye'nin yönetiminden bir an önce seçimle git diye başta ABD, İsrail ve bir çok Haçlı Devletler utanmadan neredeyse Erdoğan gitsin diye kiliselerinde durmadan ayin bile yapacaklar. İşte yine görüyorsunuz ülkemizde bir bayan köşe yazarımız çıkıyor, o da ülkemizde adeta dalga geçer gibi Çin'e ihracat için gönderdiğimiz ihracat treni Çin'e vardığı halde aaa...aa Çin'e gönderilen ihracat treni yanlışlıkla Çin'e gideceğine Halkalı İstasyonuna gidivermiş haa... haa...h gülücükler atan köşe yazarımız eğer biz 2023'te aya göndereceğimiz uzay aracı ay yüzeyine indiğinde yine aaa... aya gönderilen uzay aracı daha bulutlara bile varmadan Ayvalık plajlarına inivermiş haa... haa...h der mi acaba.

            Eğer Türkiye olarak uzay savaşlarında bizde varız diyerek Marsa göndereceğimiz uzay aracı, Marsa indiğinde yine aaa... Marsa indi dedikleri uzay aracı yine yanlışlıkla Marsa ineceğine Kars'a inmiş hah... hah... diye atılacak gülücükleri ben şimdiden duyar gibiyim.

Selam ve Dualarımla

Güngör BÜYÜKÇINAR

Balıkesir

Özlü Sözler

            Bir iş adamı zenginliği 40-50 yaşına kadar elde edemediyse o kişi artık zenginliği milli piyangolarda arasın.

            Eğer aklımızı tam kapasite ile çalıştırabilseydik, uzaya vasıta ile değil belki de yürüye yürüye gidebilirdik.

            Tahsilatta müşterisine acıyor gibi gözüküp, acımayan iş adamı köşeyi döner. Acıyan camii önüne düşer.

            Yürüyen iş adamı, koşan iş adamını geçmesi, koşan iş adamının dünyasına girmesiyle başlar.

            Çocuğuna İslamiyet aşısını yapmazsan, Şeytan kendi aşısını yapar.

            Güvenirliğini kaybeden bir iş adamı, Afrika ormanlarında tek başına kalmış Tarzan gibidir.

            Faiz devam ettikçe dünya da adı konmayan bir savaş devam edecek, savaşın mağlupları insanlar olacak.

            Evleneceğin kişi yalan söylüyor, sözünde durmuyorsa evlendiğin gün başına belayı aldın demektir.

            Hayvanlar Cenneti bilselerdi, insan olmadıklarına çok üzülürlerdi. Cehennemi bilselerdi hayvan olduklarına çok sevinirlerdi.

            Devletlerin çöküşünü, milletler kendi elleriyle hazırlarlar

            Muhasebesi olmayan bir ticaret, bir fırtınalı, bir havada ilerleyen bir gemiye benzer.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ERDOĞAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı