Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:13 Bu haber 13101 kez okundu
 
BAŞKAN CENGİZ'DEN HANIMLARA TEŞEKKÜR
İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz pandemi süresi boyunca ilçesinde maske üreten maharetli hanımlara Teşekkür Belgesi verdi
YAŞAM Haberi
BAŞKAN CENGİZ'DEN HANIMLARA TEŞEKKÜR

Pandemi ile mücadele kapsamında ilçeler içerisinde en üretken ilçe konumunda bulunan İvrindi’de Belediye Başkanı Yusuf Cengiz maske üretimi gerçekleştiren bayanlar ile kahvaltı programında bir araya gelerek kendilerine teşekkür etti.
Kış mevsiminde ülkemizin de halen mücadelesini sürdürdüğü ve tüm dünyayı etkisine alan global bir salgının başladığını dile getiren Başkan Cengiz “ Salgın süresince hepimiz tedirgin olduk, korkarken mücadele kapsamında bu salgını minimize etmek, salgınla mücadeleden başarılı ayrılmak için neler yapabiliriz diye düşünürken, biz ve tüm sevdiklerimizin sağlığı için en önemli ihtiyaç duyulan ürün olan MASKE’yi üretme konusunda girişim başlattık.

 

 

Pandemi süresince en iyi önlemi alan İlçe konumundayız
Pandemi süresinin ilk günlerinde tüm dünyada maske üretim ve tedarik konusunda çok büyük sıkıntıların yaşandığını dile getiren Başkan Cengiz “İvrindi’li hanımlar olarak sizler bu süreçte göstermiş olduğunuz dayanışma örneği ve özverili çalışmalarınız sayesinde bu süreçte ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere ilçe devlet hastanesi, kamu kurum ve kuruluşları, esnaf ve iş yerleri, toplu taşıma araçları hatta bazı ilçelerden gelen talepleri karşılayacak seviyede maske üretimi gerçekleştirerek bu zorlu günlerin üstesinden gelme konusunda baş mimar oldunuz.
 

 

Toplamda 230bin adet maske üretimi gerçekleştirildi
Maharetli Eller Yaşam Merkezi işbirliği ile başlatılan çalışmada üretim gerçekleştiren bayanlar sayesinde 230bin gibi çok büyük bir meblağda üretim gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Cengiz “Pandemi süresi boyunca tedariği zorlaşan maske üretiminden kaynaklı olarak maskenin karaborsaya düştüğünü ve yüksek meblağlarda satılarak halkın zor durumda kaldığını hepimiz gördük. Ama biz sizlerin özverili ve fedakarene çalışmalarınız sayesinde bunun üstesinden gelmeyi başardık. Bu süreçte evinizden, işinizden fedakarlık gösterip bu zorlu süreçte vermiş olduğunuz mücadeleden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz
İvrindi Balmek sorumlusu Melda Nur Küçükçakır ile maske üretimi gerçekleştiren bayanlar “Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz beyefendinin bizleri böyle güzel bir ortada bir araya getirip hatırladığı, bizlere verdiği değer sebebiyle büyük mutluluk duyduk. Başkanımızın her ihtiyaç duyduğu anda İvrindi’li bayanlar olarak Bizler hızır gibi yetişen kolu kanadı olacağız. Biz bir bütün olduğumuzda İvrindi daha güzel olacak iyi ki başımızda Yusuf Başkanımız var” dediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, CENGİZ'DEN, HANIMLARA, TEŞEKKÜR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı