Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 16:38 Bu haber 3968 kez okundu
 
BAŞKAN CENGİZ CUMA NAMAZINI KILDI
Koronavirüs ile mücadele kapsamında 16 Mart’tan bu yana ibadete kapılarını kapayan camilerimiz bugün itibariyle kısmen de olsa ibadete açıldı
YAŞAM Haberi
BAŞKAN CENGİZ CUMA NAMAZINI KILDI

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile bahçesi bulunan camilerde belirtilen kurallara riayet etmek şartı ile Cuma namazı kılınabilir demesinin ardından İvrindi’de İmam Hatip Camii, İbişler Camii, ilçe Kapalı Pazar yeri ve kırsal mahallelerde görevlisi bulunan camilerde Cuma namazı kılınmasına izin verildi.

 

Bu verilen izin ile birlikte Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince namaz kılınacak alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yürütülerek hazır hale getirildi.

 

Herkes seccadesi ile gelip, maske takarak ve sosyal mesafe kuralına riayet ederek Cuma namazı kıldı.
Kılınan Namaz sonrası açıklama yapan Başkan Cengiz “ Uzun süre sonra hasret kaldığımız camilerimize bugün itibari ile kısmen de olsa kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülke olarak da mücadelesini verdiğimiz koronavirüs salgınını önlemek için alınan tedbirler  kapsamında cemaatimiz ile eda edemediğimiz namazımızı bugünden itibaren kademeli olarak kılacağız.

 

Getirdiğimiz seccadelerimiz, taktığımız maskelerimiz ve sosyal  mesafe kuralına uyarak bir süre de olsa bu şekilde ibadet edeceğiz. Bu süreçte tüm kurallara uyan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Allah bu süreci de tez zaman da atlatıp dolup taşan camilerde oluşturmuş olduğumuz sık saflarda el açıp dua edeceğimiz günlere ermeyi nasip etsin” dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, CENGİZ, CUMA, NAMAZINI, KILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı