Haber Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 12:58 Bu haber 9498 kez okundu
 
Başkan Boduroğlu'ndan CHP'ye Sert Eleştiri!
MHP Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu, CHP Karesi İlçe Başkanlığı'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayı eleştirdi!
SİYASET Haberi
Başkan Boduroğlu'ndan CHP'ye Sert Eleştiri!

İşte Başkan Boduroğlu'nun yaptığı o açıklama;

24.04.2020 tarihinde CHP Karesi İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan bir açıklamada, şehit edilen Savcı Selim Kiraz’ın katledilişinde dahli olması sebebiyle hakkında kesinleşmiş yargı kararı olup müebbet hapis cezası ile cezalandırılmış ve tepki olarak başladığı ölüm orucu sonucunda ölmüş Mustafa Koçak hakkında bir paylaşıma yer verilmiştir.


Öyle ki; CHP Karesi İlçe Başkanlığının yaptığı paylaşım incelendiğinde tamamen ajitasyona dayalı ve örgüt jargonu ile dile getirilmiş bağnaz ve içeriğinden irin damlayan bağımlı düşünceler barındırdığı görülmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi, yakın siyasi tarihimizde – tabiri caiz ise – üzerinden bir silindir gibi geçen haksızlık, hukuksuzluk, işkence ve dışlamalara bu denli maruz kalmış tek siyasi partidir. Ancak yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen mücadelesinden bir adım geri atmamış ve bu mücadeleyi verirken de Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milletine dil uzatmamış, gönül koymamış, ihanet etmemiştir. Yaşadığı o badireli dönemlerde nice anneler çocuksuz, nice çocuklar anasız, babasız, geleceksiz kalmıştır. Bu sebeple adaletin ve hakkın ne olduğunu ve ne olmadığı en iyi dile getirebilecek hafızaya sahip tek siyasi harekettir.

El arabasında sandviç satmak ne kadar onurlu bir iş ise, Türk Devleti’ne ve Türk Milleti’ne adaleti tesis edebilmek adına “Savcı” sıfatıyla hizmet etmeye çalışmak da o kadar onurlu bir iştir. Bu da demektir ki, önemli olan Devletin ve Milletin varlığı, birliği ve dirliği için çalışabilmek ve bunu yaparken de onurundan taviz vermemektir. Muhakkak ki; insan hayatı ve hayatını idame için kullanabileceği haklar önemlidir. Ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasası ile güvence altına alınmıştır. Ancak bu hakların bir sınırı vardır. Toplumsal yaşamda, birlikte yaşadığınız insanların haklarına ve varlıklarına tecavüz edecek tavır ve davranışlarda bulunmamak. Şimdi siz Şehit olan Savcımızın adını anmayacaksınız, onun yaşam hakkından, hayallerinden, ailesinden, yakınlarından, mesai arkadaşlarından yani ona dair hiçbir konudan bahsetmeyeceksiniz, ancak onun ölümüne yardım ve yataklıktan suçlu bulunarak mahkumiyet kararı almış birinin haklarından bahsedeceksiniz, onu kendinizce ululamaya çalışıp, oynamaya çalıştığınız mağduriyet oyunu ile de Millete yalanlar anlatıp Devlete düşmanlık edeceksiniz .

Bu en basit anlamıyla riyakarlıktır.

Gerçi C.H.P Genel Merkezinin adına “Y-CHP” zihniyeti dediği icraat ve algı yapısını incelediğimizde bölücü örgütlerle irtibatlı olmak, onların haklarını savunmak, buradan kendi siyasetine, makam ve mevkisine rant devşirmek, terörist cenazelerine katılmak neredeyse tüm yönetim ve teşkilat yapısı ile tepeden tırnağa moda olmuş durumdadır. Tüm bu tutum ve davranışlar apaçık ortada dururken, Büyük Türk Milleti yalan ile hakikati birbirinden ayıracak akıl, hafıza ve basirete muhakkak ki sahiptir.

Adaletsizlik olarak dile getirdiğiniz ve aslında Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını hedef aldığınız ifadelerinize cevap vermeye dahi ar etmekle birlikte gerçekleri saptırarak sapla samanı karıştırmanıza müsaade etmemek de toplumun örnek aldığı kimseler olarak vazifemizdir.

Siz bölmek için uğraşmaya, bölücüleri sevmeye, Türk Milleti yerine kökü nerede olduğu belli olmayan terör odaklarına destek vermeye, bu destekleriniz sayesinde rant-makam-mevki devşirmeye çalışmaya, yalana, Türk düşmanlığına ve riyakarlığa devam edin.

Muhakkak ki bizlerde ihanetinizi engellemeye, Türk Milletini birleştirmeye, büyütmeye, yaşatmaya, doğruları anlatmaya ve Türk’e düşman olana karşı her ortamda ve bedeli ne olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz.

Tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Boduroğlu'ndan, CHP'ye, Sert, Eleştiri!,
Yorumlar
Haber Yazılımı