Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 16:58 Bu haber 7185 kez okundu
 
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ilçesinde şiir okuma ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencileri makamında ağırladı
EĞİTİM Haberi
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde düzenlenen güzel şiir okuma yarışmasında dereceye giren Anadolu İmam Hatip Lisesi‘nden Hayrunnisa Yücel, Şehit Turan Kurt Orta Okulu’ndan Tuğba Akdemir ve resim yarışmasında dereceye giren Gökçeyazı Şehit Rıdvan Çetinkaya Ortaokulu’ndan Fatma’nın Başçıoğlu ile beraberinde İvrindi İlçe Milli Eğitim  Müdürü Mustafa Yücel, Şehit Turan Kurt Ortaokul Müdürü Veysel Erikli ve Gökçeyazı Şehit Rıdvan Çetinkaya Ortaokul Müdürü Nevzat Demirel Belediye Başkanı Yusuf Cengiz’i ziyaret etti.
 

 

Ziyaret ve gerçekleştirilen sohbet sonrası başarılı öğrencilere hediyelerini takdim eden Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ 15 Temmuz Milletin gücünden büyük güç olmadığını tüm dünyaya kanıtladığımız tarihi bir gecedir. Bu asil halk, Çanakkale'yi yaşayan, Çaldıran'ı yaşayan, Kurtuluş savaşını yaşayan, Sakarya'yı yaşayan dedelerin torunları bu hainlere meydan bırakmadı. Çıplak elleriyle tankları durdurdular, sokaklara koştular. Söz konusu bayrak ise, ezan ise, vatan ise gerisi teferruattır diyerek herkes sokağa çıktı.

 

15 Temmuz ölümü öldüren gecedir. 15 Temmuz İhaneti öldüren gecedir. Hainlere karşı direnen bu halkın kahramanlık destanıdır, özgürlük destanıdır. Bu halkın ülkeye sahip çıkma destanıdır.
Bu tarihi günü unutmamak adına seslendirdikleri şiirler, o günde yaşanmışlıkları çizdikleri resimlerle anlatan öğrencilerimiz sayesinde bir kez daha duygu dolu anlar yaşadık.
Öğrencilerimizi bu günlere getiren ve başarılarının en büyük pay sahibi başta aileleri olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerini kutluyorum. Bu destanı unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞARILI, ÖĞRENCİLERE, ÖDÜL, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı