İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TAM DESTEK
TAM DESTEK
ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 17:20 Bu haber 13338 kez okundu
 
“Banka ve Kamu Kurumlarına” çağırıda bulundu
MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem ÖZER’den Banka ve Kamu Kurumlarına Çağrı
EKONOMİ Haberi
“Banka ve Kamu Kurumlarına” çağırıda bulundu

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer, “Banka ve Kamu Kurumlarına” çağırıda bulundu.

Başkan Özer, “Yaşadığımız kriz sebebiyle Devletimizin açıkladığı desteklerden en çok KOBİ’leri faydalandırmalıyız. İstihdamın 75 ini sağlayan KOBİ’ler ise, desteklerde KOBİ’lere öncelik tanınmalı. Bu dönemde zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı ve ulaşılabilir olalım. Salgın dönemini Allah’ın izni ile hep birlikte atlatacağız. Kriz bittiğinde Esnafın, Tüccarın, Kobi’lerin yanında olan bankaları, elini taşın altına sokanları unutmayacağız.”diye konuştu.

 

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer sözlerini şöyle sürdürdü: “2020 başında da belirtmiştik. Hantal olmayan hızlı karar alabilen şirketler ve şehirler kazançlı çıkacaktır.  Bu sebeple devletimizin verdiği destekleri taşın altına elimizi koyup bir an önce mümkün olduğunca geniş bir kitleyi faydalandırmalı, şehrimiz ekonomisine katmalıyız.

 

 

Bugünler fidelerin dikim zamanı. İlerleyen zamanlarda gıda sıkıntısı yaşamamamız için çiftçilerimizin çalışmasını kısıtlamadan daha fazla destek olmamız çok önemli.

 

 Şehrimizde istihdamın 50 sini tarım ve sanayi,  50 sini ise hizmet sektörü oluşturmaktadır. Hizmet sektörü durdu ve bu krizi en derinden hissetmekte. Bu sürede yenilenmemizi yapıp fırsata çevirelim. 2- 3 ay sonra evlerine kapatılan insanlar gezmek, değişik yerler görmek isteyecek, ertelenen düğün ve organizasyonlar sıkışacaktır.  İnsanları şehrimize çekecek şekilde dağ, deniz ve termal turizmini anlatmalıyız. Önce sağlık diyerek bu durgunlukta, kriz sonrasına hazır olalım.

 

Bu vesileyle bir kez daha iş dünyamızı da, ihtiyacı olanlara destek olmaya çağırıyoruz. Zekâtlarımızı illa Ramazan ayında dağıtacağız diye bir şart yok. Allah’ın izniyle biz bize yeteriz. Allah var gam yok.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Banka, ve, Kamu, Kurumlarına”, çağırıda, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı