İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KURSLAR BAŞLIYOR
KURSLAR BAŞLIYOR
Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 14:30 Bu haber 5174 kez okundu
 
GÜNDEM Haberi

Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi müdür Ercan ERMAN Okulda çalışan hizmetlinin eline vurarak telefonunu kırdı. 
Hizmetli ile davalık olan Okul müdürü Şahitlik Yapan Okulun memuru Yalçın AKKAYA yı kafaya taktı. Dava aşamasında ve müfettiş soruşturması sürerken Okulun Hizmetlisini Başka bir okula sürdüren Okul müdürü Edremit 2. Asliye ceza mahkemesinin 16/09/2021 tarih ve 2021/468 sayılı dosya nolu davadan “ Mala zarar vermekten “ 10 ay hapis cezası aldı.
Okul Hizmetlisini Sürdürdükten sonra Şahitlik yapan Memur Yalçın AKKAYA ve müfettişe ifade veren diğer öğretmenlerin üzerine giden okul müdürü ile Yalçın AKKAYA Karşılıklı şikâyet dilekçesi verdi. Okulun memuru Yalçın AKKAYA’nın yapmış olduğu şikayet neticesinde 5 suçtan ceza alan Okul müdürü halen görevine devam ederken Memur Yalçın AKKAYA Gömeç Halk Eğitim müdürlüğüne sürüldü.
Ortada Zimmet Suçu, Mobbing, Okul Müdürünce Ticaret Yapmak Ve Ticaret Ortağının Okulda İngilizce Öğretmeni Olan Eşini Tehdit Etmekten Soruşturma Geçirdi. Soruşturma Neticesinde Müfettişler Alakasız Maddelerden Ceza Teklif etti 
Zimmet Suçu İşlendiği Halde “ Memura Yakışmayacak Davranışlardın Kınama cezası, Devlet Memurunun Ticaret Yapma Yasağı Kapsamında 657 Dmk Nın 125/D Fıkrası H) Bendi “ Ticaret Yapmak Veya Devlet Memurlarına Yasaklanan Diğer Kazanç Getirici Faaliyetlerde Bulunmak” Suçundan Kademe Durdurma Cezası Teklif Edileceğine 657 Dmk 125/Bd) “Hizmet Dışında Devlet Memurunun İtibar Ve Güven Duygusunu Sarsacak Nitelikte Davranışlarda Bulunmak” Maddesi Teklif Ettiğini anlaşılmıştır. Şikayet Edilen Okul Müdürünün Yakup Yıldız’ın Hemşehirlisi Olduğu Ve Bu Yüzden Korunduğu Ortaya Çıktı. Şu anda halen görevde olan okul müdürü Memur Yalçan AKKAYA’ nın sürülmesini sağladı ve Kendi hakkında ifade veren öğretmenlere okulda kan kusturduğu öğrenildi.
TEÇ-SEN BALIKESİR

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı