Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 17:34 Bu haber 10138 kez okundu
 
BALIKESİR'DE AVM'LER 1 HAZİRAN GÜNÜ AÇILACAK
'KORONA VİRÜSÜNE KARŞI BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALDIK'
GÜNDEM Haberi
BALIKESİR'DE AVM'LER 1 HAZİRAN GÜNÜ AÇILACAK

 

 

Ülkemizde yaşanan Korona virüs salgını kapsamı içerisinde AVM’ler İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar doğrultusunda kapatıldı. Zaman içerisinde korona irüs salgınının azalmasından dolayı AVM’ler bugün itibariyle açılma kararı alındı...

 

 

 

Ülke genelinde bazı AVM’lerin bugün itibariyle esnek çalışma saatleriyle isteğe bağlı kepenk açtı. Balıkesir’de de bulunan Yaylada Alışveriş Merkezi ile 10 Burda AVM almış oldukları karar doğrultusunda 1 Haziran Pazartesi günü itibariyle zorunlu çalışma sistemine geçecek. 

 

Korona Virüs sonrası AVM’lere giriş oranlarının düştüğünü ifade eden yetkililer, korona virüsün alışveriş alışkanlıklarını değiştireceğini ve bu etkinin en az bir yıl süreceğini ifade edildi. 


 

Yaylada Alışveriş Merkezi yetkililerinden almış olduğumuz bilgiye göre bugün itibariyle AVM’nin açılmayacağı 1 Haziran Pazartesi günü zorunlu çalışma sistemine geçileceği ifade edildi. AVM yönetiminin ilerleyen günlerde tekrar bir araya gelip Balıkesir’deki korona virüs durumunu göz önünde bulundurulup 1 Haziran Pazartesi günü açılıp açılmayacağı görüşülecek. 
 

AVM yetkilileri, “11 Mayıs’ta açılabilir karından sonra yönetim kurulumuz toplandı ve salgına daha fazla sebebiyet vermemek için 1 Haziran gibi tekrar kontrol edip açma karar aldık. 1 Haziran Daha net değil ama salgın durumuna bakarak ona göre açılıp açılmayacağımızı belirleyeceğiz.

 

Bu süreçte zaten yapmış olduğumuz dezenfeksiyon işlemleri ile insanlarımızın hala hazırda içerisinin havalandırılması ve insanlarımızın temas edeceği her yerin dezenfekten çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Balıkesir’deki hastalığın salgının durumu yani hastalığın son aşamasına göre karar alacağız. Ülkemiz de zor durumdan geçiyor ekonomik olarak tabi sağlık ön planda olduğu için geleceğimiz için biraz daha sabredeceğiz. Sonrasında kaldığımız yerden devam edeceğiz…

Kaynak: Editör:
Etiketler: BALIKESİR'DE, AVM'LER, 1, HAZİRAN, GÜNÜ, AÇILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı