Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 16:35 Bu haber 8300 kez okundu
 
AYVALIK BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE GEÇİYOR
AYVALIK BELEDİYESİ SEMT PAZARINDA MASKESİ OLMAYANLARA MASKE DAĞITTI
SİYASET Haberi
AYVALIK BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE GEÇİYOR

Ayvalık Belediyesi Semt pazarında maskesi olmayanlara maske dağıttı. Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri  vatandaşların Pazar yerine kontrollü giriş çıkış denetimlerine devam ediyor. 

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ali Çetinkaya Mahallesi Semt Pazarı’nda vatandaşların Pazar yerine kontrollü giriş, çıkış denetimlerine devam ediyor.Giriş ve çıkışlarda kimlik denetimi ile ateş ölçümünü gerçekleştiren ekipler, maskesiz vatandaşlara maske dağıtımı yaptı. İlk etapta 450 adet dağıtılan maske öğleden sonra saatlerinde tekrar temin edilerek dağıtılmaya devam edildi.

AYVALIK BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE GEÇİYOR

Ayvalık Belediyesi, maske sıkıntısına çözümü kendi içerisinde çözüm buluyor. Kurdukları Mahalle evlerinde üretime geçecek olan Ayvalık Belediyesi projenin hayata geçmesi için , “uygun maske malzemesinin” teminini bekledi.Malzeme tedariğini tamamladığını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Kendi maskemizi mahalle evlerimizde üreterek öncelikle alışveriş yapılan ve kalabalık olan yerlere daha sonra da Ayvalık’ta yaşayan herkese ulaştırmaya çalışacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYVALIK, BELEDİYESİ, MASKE, ÜRETİMİNE, GEÇİYOR, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı