Haber Detayı
11 Ağustos 2015 - Salı 00:36 Bu haber 145 kez okundu
 
BELEDİYESPOR 5 YIL SONRA BAL LİGİNDE YOK
Balıkesir Belediyespor yeni adıyla Büyükşehirspor 5 yıl aranın ardından Bölgesel Amatör Liglerinde yer alamıyor
DÜNYA Haberi
BELEDİYESPOR 5 YIL SONRA BAL LİGİNDE YOK

Balıkesir Belediyespor yeni adıyla Büyükşehirspor 5 yıl aranın ardından Bölgesel Amatör Liglerinde yer alamıyor. Geçtiğimiz yıl gösterdiği kötü performans sonrasında ligden düşen Büyükşehirspor bu yıl Süper Amatör Liginde mücadele edecek. Edip Uğur'un Balıkesirspor'a alternatif olarak desteklediği Büyükşehir Belediyespor bu yıl yeniden Bal Liginde şampiyon olmak istiyor.  

Manisa ŞAMPİYON, Balıkesir Düştü
Geçtiğimiz yıl Sezona büyük ümitlerle başlayan ve bu amaçla transferler yapan Büyükşehir Belediyespor. bekleneni bir türlü veremedi. Her yıl en azından Ligde kalmayı garantileyen Belediyespor geçtiğimiz yıl ligi 10. sırada bitirdi ve statü gereği bir alt lig olan Balıkesir yerel Süper Amtörede düştü. Aynı grupta yer alan Manisa Büyükşehir'in şampiyon olarak çıktığı BAL liginden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor'un klasman düşmesi büyük hayal kırıklığı yarattı. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor gibi belediye tarafından desteklenen Manisa Büyükşehir Belediyespor ise aynı ligi şampiyon olarak tamamlamayı başardı.  

BAŞKAN EDİP UĞUR DESTEKLEMİŞTİ
Geçtiğimiz Edip Uğur'un bizzat sezon açılışına katıldığı Balıkesir Büyükşehir Belediyespor büyük umutlarla lige giriş yapmıştı. Başkan Yusuf Hocaoğlu'nun büyük hedefler koyduklarını belirtmelerine rağmen yapılan yanlış hamleler çöküşün başlangıcı olmuştu. Yapılan yanlış transferler ve kötü sonuçlar Balıkesir'in ikinci takımını Süper Amatör'e düşmesine sebep oldu. 5 yıl boyunca Bal liginde mücadele eden Büyükşehirspor'un bu yıl bir alt ligde mücadele edecek olması ise alttan yetişen futbolcularında önünü bir anlamda tıkamış oldu.  

VOLEYBOL VE BASKETBOL'DA BAŞARI VAR
Futbolda bir çok hata yapan Büyükşehir Belediyespor başkanı Yusuf Hocaoğlu ise seson sonu konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken bu yıl Bal Liginde bizi 3 takım temsil edecek. Futboldaki başarısızlığa rağmen Voleybol kız takımının başarısı ise gönüllere bir nebze olsun rahatlattı. Bir üst lige çıkmanın kıyısından dönen Voleybolcu kızlar ile 5 senedir başarıdan başarıya koşan Engelli Basketbol takımları bu yılda sporseverlerin ilgisinde olacak.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı