Haber Detayı
11 Ağustos 2015 - Salı 00:36 Bu haber 298 kez okundu
 
HAYDE BRE PEHLİVAN
Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen ’35. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri Programı’na geri sayım sürüyor.
DÜNYA Haberi
HAYDE BRE PEHLİVAN

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen ’35. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri Programı’na geri sayım sürüyor. Kurtdereli Güreşlerinin Ağası Balıkesir'li iş adamı Hüseyin Adın ise yaptığı çalışmalar ve tanıtımlarla Kurtdereli Güreşlerinin bu yıl daha görkemli bir şekilde gerçekleşmesine büyük katkı sağlıyor.

Karesi Belediyesi’nin üç gün boyunca festival havasında düzenleyeceği 35.Geleneksel Kurtdereli Güreşleri programı, Kurtdere Mahallesi’nde Mevlid-i Şerif, mehter takımı ve ’Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ konulu fotoğraf sergisi ile başlayacak. Programa, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz belediye başkan yardımcıları, Güreş Ağası Hüseyin Adın, İl kurum müdürlerinin katılması ve halkın yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.


Tarihi Kırkpınar güreşlerinden sonra ülke genelinde en çok ilgi gören ikinci güreş organizasyonu olan Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri, geçen yıl olduğu gibi bu yılda güreş severleri mest edeceğe benziyor. Karesi Belediyesinin büyük önem gösterdiği ve adeta baştan yarattığı Kurtdereli Er Meydanı ise yiğit pehlivanlarını bekliyor. Kurtdere güreşlerinde de, tıpkı Kırkpınar'da olduğu gibi üç yıl üst üste şampiyon olan pehlivana altın kemer veriliyor. Güreş Ağası Hüseyin Adın ve Karesi Belediyesi'nin büyük önem gösterdiği güreş organizasyonu şimdiden vatandaşların takdirini kazandı bile.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı