Haber Detayı
08 Ağustos 2015 - Cumartesi 09:53 Bu haber 164 kez okundu
 
Arıcılara 3 Bin 12 Adet Kovan Altlığı Desteği
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin, Balıkesir çiftçisini desteklemek amacıyla başlattığı projelerin başında gelen 'Polen Tuzaklı Ergonomik Kovan Altlığı' dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor.
DÜNYA Haberi
Arıcılara 3 Bin 12 Adet Kovan Altlığı Desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin, Balıkesir çiftçisini desteklemek amacıyla başlattığı projelerin başında gelen 'Polen Tuzaklı Ergonomik Kovan Altlığı' dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor.

Balıkesir'deki bal kalitesini ve oranını arttırmayı hedefleyen proje kapsamında yapılan ilk dağıtımda 15 ilçeden 600 üreticiye 3 bin 600 adet polen tuzaklı ergonomik kovan altlığı desteğinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,  Havran'da düzenlenen ikinci dağıtım töreninde Ayvalık- Burhaniye- Edremit- Gömeç ve Havran ilçelerinde faaliyet gösteren 502 üreticiye 3 bin 12 adet kovan altlığı desteği sağladı.  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un katılımıyla gerçekleşen kovan altlığı dağıtım törenine; Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Ali Aydınlıoğlu, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı ve üreticiler katıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a teşekkür eden Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı, Başkan Uğur'un milletvekili yaptığı dönemden bu yana arıcılara destek verdiğini ve yasaların çıkmasına katkı sağladığını vurguladı.  Havran'ın en önemli gelir kaynakları arasında arıcılık faaliyetinin geldiğini kaydeden Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, zeytin sineğiyle mücadele ve arıcılara polen tuzaklı kovan altlığı desteğinden dolayı Başkan Ahmet Edip Uğur'a teşekkür etti.
Balıkesir Balı Marka Olsun

Her zaman Balıkesir çiftçisinin yanında olduklarını ve üreticiye katma değer projelere destek olacaklarını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Polen Tuzaklı Ergonomik Kovan Altlığı" desteğiyle birlikte balın kalitesini arttırmayı amaçladıklarını söyledi. Balıkesir balını marka haline getirecek her türlü projeye destek olacaklarını vurgulayan Başkan Uğur, " Bugün, Ayvalık-Burhaniye-Edremit- Gömeç ve Havran'daki 502 üretecimize toplamda 3 bin 12 adet polen tuzaklı ergonomik kovan altlığı dağıtacağız. Balıkesir çiftçisine destek vermeye devam edeceğiz.Yıllardır yapılmayanı yaptık. Süt tankı, polen altlığı, sera malzemesi dağıttık. Havran, Balıkesir'de en çok kovana sahip ve en çok bal üreten bir ilçe. Arıcılığımızı geliştireceğiz ve marka yapacağız. Havran balı marka olsun. Balıkesir balı marka olsun. Balıkesir balı kilosu 100 liradan satılsın. Bunun için arıcılarımıza destek oluyoruz" dedi.  Başkan Uğur'un konuşmasının ardından Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı, arıcılık faaliyetlerine sağladığı katkılardan dolayı plaket ve kestane balı hediye etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı