Haber Detayı
07 Ağustos 2015 - Cuma 00:58 Bu haber 169 kez okundu
 
Boğulanları Kurtarma Tatbikatını Gerçek Sandılar
Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde gerçekleştirilen, denizde boğulanları kurtarma tatbikatında ilginç görüntüler yaşandı.
DÜNYA Haberi
Boğulanları Kurtarma Tatbikatını Gerçek Sandılar

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde gerçekleştirilen, denizde boğulanları kurtarma tatbikatında ilginç görüntüler yaşandı. Ören sahiline gelen itfaiye, sağlık ve polis ekipleri, senaryo gereği boğulma tehlikesi geçirenleri kurtarırken, gerçek sanan vatandaşlar büyük heyecan yaşadı.

Burhaniye'nin Ören sahilinde itfaiye, sağlık ve polis ekiplerinin ortaklaşa yaptığı denizde boğulanları kurtarma tatbikatı, gerçeğini aratmadı. Bir anda sahile gelen ekipler, senaryo gereği, suda boğulduğu görülen bir grubu denizden çıkarıp müdahale etti. Olayı gerçek sanan ve heyecanla izleyen vatandaşlar, yaşananların tatbikatın parçası olduğunu öğrenince rahat bir nefes aldı.

Tatbikatın başarılı geçtiğini anlatan İtfaiye Müdürü İdris Altay, "Hastane, itfaiye ve emniyetle birlikte düzenlemiş olduğumuz denizde boğulma vakalarına karşı tatbikatımız başarıyla gerçekleşmiş olup aslını aratmayacak bir şekilde tamamlandı. Bu gibi kurtarma olaylarında itfaiye ve ambulansın da hazır olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduk" dedi.

Tatbikatı gerçek sananlardan Bülent Gözgeç, "Otururken, birdenbire ne oldu anlayamadık. İtfaiyeler, ambulanslar, polis hepsi geldi. Tatbikatmış. Biz gerçek sandık, heyecanlandık" dedi. Vatandaşlardan Gamze Yağmen de, "Biz kumsaldaydık. Birden ambulans, itfaiyesesleri duyduk, çok heyecanlandık. Neyse ki arkadaşlar o kadar iyi çalıştılar ki gurur duyduk" dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı