Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 23:29 Bu haber 800 kez okundu
 
Sil Baştan
Rüzgar fırtınaya dönüştü, Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç belediyedeki tüm amir, memur, işçi ve müdürlerin görev yerlerini değiştirdi.
DÜNYA Haberi
Sil Baştan

Rüzgar fırtınaya dönüştü, Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç belediyedeki tüm amir, memur, işçi ve müdürlerin görev yerlerini değiştirdi. Bu sabah kararları masalarında gören müdürler adeta şok geçirdi. Şok gece yarısı operasyonu ile güne uyanan Balya'da artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak...

Balıkesir'de MHP'yi temsil eden tek belediye başkanı olan Rüzgar'ın Oğlu Osman Kılıç hiç bir parti liderinin, hiç bir belediye başkanının cesaret edemeyeceği bir kararın altına imza attı. 30 Mart yerel seçimlerinde Balya halkına verdiği, "Balya'yı beraber yöneteceğiz" sözünün arkasında duran Osman Kılıç, ilk önce Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özcan Durmaz'ın  Ak Parti'ye gidişine engel olmadı. Osman Kılıç'a göre; Balya halkının menfaatinden çok kendi menfaatini düşünenlerin belediyede yeri yoktu. Bu yüzden Özcan Durmaz kendisi gitmeseydi, Başkan Kılıç tarafından gönderilecekti.


Durmaz'ın gidişinden sonra Balya Belediyesinde temizlik operasyonu başladı. Başkan Kılıç; Millete tepeden bakan, Milleti siyasi görüşlerine göre ayıran, Belediyeyi babasının çiftliği sanan menfaat sahiplerinin belediye ile ilişkisini kesti. 5 Ağustos 2015 Çarşamba günü masasının başına gelen amir, memur ve işçiler masalarındaki karar kağıtlarını görünce adeta şoka uğradı. Başkan Kılıç aldığı karar ile tüm görevli personelin görev yerlerini ve yetkilerini değiştirdi.


Asla doğru olmaktan şaşmayan ve millet menfaatini gözetmekten vaz geçmeyen bir yapısı olan Osman Kılıç, milletin istemediği, halkın güven duymadığı idarecileri bir kalemde silip attı. Tek başına kalsa dahi doğru bildiği yoldan ayrılmayan, kendisini o makama getirenlerin yani halkın sözünden çıkmayan Rüzgar'ın Oğlu Osman Kılıç almış olduğu bu kararla Balya'da tek karar merciinin kendisi olduğunu, Başkan Kılıç'ın üzerinde başka bir kimse olmadığını göstermiş oldu. Kılıç'ın bu şok etkisi yaratan kararı, tüm Balıkesir'e ve Balya'ya Osman Kılıç'ın yönetilen değil, yöneten bir başkan olduğunu gösterdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı