Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 22:48 Bu haber 380 kez okundu
 
Altıeylül den Selamlaşma Vurgusu
Altıeylül Belediyesi Tam Gün Yaz Okulu öğrencileri Değerler Eğitimi kapsamında, merhaba ve selamlaşma algısı ile ilgili cadde ve sokaklarda pankartlarla dolaştılar, vatandaşlara selam verdiler.
DÜNYA Haberi
Altıeylül den Selamlaşma Vurgusu

Altıeylül Belediyesi Tam Gün Yaz Okulu öğrencileri Değerler Eğitimi kapsamında, merhaba ve selamlaşma algısı ile ilgili cadde ve sokaklarda pankartlarla dolaştılar, vatandaşlara selam verdiler. Öğrenciler Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’u da selamladılar. Etkinlik aynı gün, Balıkesir’in 8 farklı noktasında gerçekleşti.

Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği Tam Gün Yaz Okulu tüm hızıyla sürüyor. Yaz okulu kapsamında değerler eğitimi alan öğrenciler, selamlaşma ve merhaba konusunu işlediler. Balıkesir’de değişik yerlerde 8 farklı noktada öğrenciler halkı selamladılar. İlk selamlama, Altıeylül Belediyesi önünde gerçekleşti. Öğrenciler ellerinde “Merhaba”, “Bana Selam Verir Misin?” yazıları ile Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu karşıladılar. Başkan Kafaoğlu, selamlaşma eğitimi konusunda çocuklardan bilgi aldı. Öğrenciler, toplumda farkındalık oluşturmak ve insanlar arasında selamlaşmanın daha da yaygın hale gelmesi adına yaptıkları anlamlı çalışma ile takdir topladılar.


“ÖZ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”


Başkan Kafaoğlu: “İnsanlar selamlaşmalarıyla benden sana zarar gelmez  diyorlar. Günümüzde selamlaşma çok azaldı. Bizim öz değerlerimiz, kültürümüz bunlar. Öz değerlerimize sahip çıkmamız ve farkındalık oluşturmamız lazım. Selamlaşmayı genç nesile yaymamız lazım. İletişimi sanal alemde yaşıyoruz. Sokaklarda yürürken bile gençler telefon ile meşgul, yanlarından kim geçiyor bilmiyorlar. Yolda yürürken selam vermek, insanlara sevgi ve muhabbetle yaklaşmak çok önemli” dedi.


“ÖĞRENCİLER HERKESE SELAMI HATIRLATIYORLAR”


Öğrenciler beraberinde Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önüne giderek Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u karşıladılar. Ardından öğrenciler, Başkan Uğur’a çiçek takdim etti. Başkan A.Edip Uğur, değerler eğitimi kapsamında öğrenim gören öğrencilerin farkındalık oluşturmak adına uygulamaya koydukları selamlaşma vurgusunun önemine değindi.


Başkan Uğur: “Okullar tatile girdikten sonra çocuklarımızın eğitimine Altıeylül Belediyesi devam ediyor. Gelenek, görenek, inanç ve değerlerimiz hakkında öğrencilerimiz eğitim alıyorlar. Bugün de öğrencilerimiz Balıkesir’de herkese selamı hatırlatıyorlar. Yaz tatilini bu kursla en iyi şekilde değerlendirecekler. Kursu açan Altıeylül Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı