Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 01:30 Bu haber 186 kez okundu
 
Burhaniye'de Sokak Köpeği Dehşeti
Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, üç sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 2.5 yaşındaki Kuzey Başarangil, son anda annesi Tülay Başarangil tarafından kurtarıldı.
DÜNYA Haberi
Burhaniye'de Sokak Köpeği Dehşeti

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, üç sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 2.5 yaşındaki Kuzey Başarangil, son anda annesi Tülay Başarangil tarafından kurtarıldı.

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, üç sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 2.5 yaşındaki Kuzey Başarangil, son anda annesi Tülay Başarangil tarafından kurtarıldı. Köpeklerin yüzünü ısırdığı çocuğa hastanede iki dikiş atıldı. Çocuğu kurtarmak için koşarken ayağı takılıp düşen dede 76 yaşındaki Beyhan Ögütener de çeşitli yerlerinden yaralandı. Burhaniye Pelitköy, Mutlukent Sitesi'ndeki yazlıklarında tatil yapan 35 yaşındaki Tülay Başarangil, geçen 31 Temmuz'da, 2.5 yaşındaki oğlu Kuzey Başarangil ve babası Beyhan Ögütener ile denize gitmek üzere yola çıktı. Annesi ve dedesinin az ilerisinde yürüyen minik Kuzey'e, 3 sokak köpeği aniden saldırdı. Koşan Tülay Başarangil, oğlunu iterek köpeklerden uzaktaştırdıktan sonra yere yatıp, üzerine kapandı. Anne Başarangil, bir yandan da ayaklarıyla köpekleri tekmeleyerek, uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada kızı ve torununa yardım için koşan dede Beyhan Ögütener, ayağının takılması sonucu düşüp sağ el, sol ayak parmağı ve yüzünden yaralandı. Bu sırada üç köpek kaçarak gözden kayboldu. KUDUZ AŞISI YAPILIP YÜZÜNE DİKİŞ ATILDI Köpeklerin yüzünü ısırdığı minik Kuzey ise ailesi tarafından Burhaniye Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Buradaki ilk müdahalenin ardından Erdemit Devlet Hastanesi'ne sevk edilen çocuğa kuduz aşısı yapılıp, alnındaki yaraya iki estetik dikiş atıldı. Dede Öğütener'in yaralarına da burada pansuman yapıldı. 'YETİŞMESEM PARÇALAYACAKLARDI' Yaşadıkları dehşet anlarını unutamadığını belirten Tülay Başarangil, "Zamanında yetişip, oğlumun üzerine kapanmasam, belki de köpekler onu parçalayacaktı. Köpeklerin  dişlerinden oğlumu zor kurtardım. Halen olayın şokunu yaşıyoruz. Sokağa çıktığımızda tedirginiz" dedi. Köpeklere düşman olmadıklarını da belirten Başarangil, "Bu sitede 81 konut var. İnsanların tatil yaptığı bir yerde bu kadar başıboş köpek olması anlaşılır gibi değil. Sitemizde vahşi köpekler istemiyoruz. Yıllardır burada bu sorun var. Buna artık bör çözüm bulunmalı" diye konuştu. Beyhan Öğütener de torununu kurtarmak isterken kendisinin de düşüp yaralandığını belirtip, bu köpeklerin başkalarına da zarar vermemesi için buradan alınmasını istedi.

Köpeklerin geçen yıl da kendisine saldırdığını anlatan site sakinlerinden Mefaret Çelik de, "Bu köpleri birileri besliyor. Bu nedenle de buradan ayrılmıyorlar. Ancak birine saldırdığında ya da havlayıp çevreyi rahatsız ettiğinde, insanları korkuttuğunda bu köpekleri besleyen kişiler ortaya çıkmıyor" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı