Haber Detayı
04 Ağustos 2015 - Salı 02:27 Bu haber 137 kez okundu
 
SLOGAN DEĞİL İCRAAT LAZIM
DÜNYA Haberi
SLOGAN DEĞİL İCRAAT LAZIM

Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanları "İnovatif Karesi", "Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül" diyedursun, vatandaşlar tapu konusunda sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Sadece bir imza için tam 16 aydır bekletilen vatandaşlara, belediyeler gerekçe olarak geçerli bir sebep söyleyemiyor..

30 Mart öncesi köylerde, "köy gelişim alanı" olarak köy halkına dağıtılan ve üzerine ev yapmak şartıyla satışına izin verilen arsalar, şuan ne satılabiliyor, ne de devredilebiliyor. 30 Mart öncesi bu tapu işlemlerini il özel idaresi yaparken, 30 Mart sonrası bu yetki ilçe belediyelerine devredildi. Fakat ilçe belediyeleri mevzuatı bilmediği ve mevzuatı öğrenmek için hiç bir çaba harcamadığı için, satış ve devir işlemleri şuan çıkmaza girmiş durumda.
Arsalarını, evlerini  satmak ve devretmek isteyen vatandaşlar, ilçe belediyelerinin imar müdürlüğüne başvuruda bulunuyor. Fakat ilçe belediyeleri 30 Mart sonrası kendilerine verilen yetkiden haberdar olmadıkları için, vatandaşları aylardır oyalıyor. Vatandaşlar bu oyalamanın gerekçesini sorduğunda ise, belediye hiç bir cevap veremiyor. Belediye Başkanlarının yapması gereken tek iş; bu tapu işlemlerini yapan ve il özel idaresinden belediyelere personel olarak gelen isimleri yanlarına çağırıp bu çıkmaza bir son vermek. Fakat bizim belediyeler sorunu çözmek için bir çaba harcamayı bırakın, vatandaşın mağdur olduğu noktayı araştırma gereği dahi duymuyorlar.
"Halkın Sesi" POSTA olarak  Belediye Başkanları Yücel Yılmaz ve Zekai Kafaoğlu'na çağrıda bulunuyoruz.  Köylülere yaşattığınız bu zor duruma bir son verin. Yapmanız gereken tek şey; İmar birimlerinizi harekete geçirerek, size verilen yetkinin ne olduğunu ve mevzuatı araştırmak.. Bu konunun takipçisiyiz...

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı