Haber Detayı
02 Ağustos 2015 - Pazar 22:30 Bu haber 297 kez okundu
 
PARSEL PARSEL
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi skandal bir karara imza atmaya hazırlanıyor.
DÜNYA Haberi
PARSEL PARSEL

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi skandal bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Pamukçu'da bulunan Asya Termal Otel yabancılara satılacak. Başkan Uğur ile yabancı yatırımcılar anlaşma sağlarsa Otel Asya yabancıların kontrolüne geçecek.

Konudan henüz kimsenin haberi yok. Görüşmeler çok büyük bir gizlilik içerisinde yürütülüyor. Yabancı yatırımcılar Pamukçu'da bulunan Asya Termal Otel için bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile masada pazarlık halinde. Balıkesir'de bu otel işini yapabilecek onlarca müteahhit ve iş adamı dururken, Başkan Edip Uğur'un neden yabancıları tercih ettiği ise meral konusu.


Yerli yatırımcılara ve iş adamlarına haber verilmeden satılması planlanan Asya Termal Otel, eğer anlaşma sağlanırsa anlaşmanın hemen sonrasında yıkılacak ve yerine başka bir tesis yapılacak. Büyükşehir Belediyesi'nin gizli yürüttüğü bu satış işlemi, geçtiğimiz aylarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Başbakan Yardımcısı Bülen Arınç arasında geçen diyalogları hatırlattı. Gökçek'e, "Ankara'yı parsel Parsel kimlere sattığını açıklayacağım" diyen Bülent Arınç, seçimler sonrası konu ile ilgili açıklama yapmamış fakat Ankara'nın yabancılara peşkeş çekildiğini ima etmişti.


Eğer yabancı yatırımcılar ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi anlaşırsa, Balıkesir'de tıpkı Bülent Arınç'ın dediği gibi Parsel Parsel yabancı yatırımcılara satılmış olacak. Halkın sesi Posta bu konunun takipçisi olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı