Haber Detayı
31 Temmuz 2015 - Cuma 22:50 Bu haber 371 kez okundu
 
YAKIŞANI YAPTI
Rüzgarın Oğlu Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç'tan, tüm belediye başkanlarına örnek olacak bir karar geldi.
DÜNYA Haberi
YAKIŞANI YAPTI

Rüzgarın Oğlu Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç'tan, tüm belediye başkanlarına örnek olacak bir karar geldi. Önümüzdeki günlerce kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Balya'da, yaşanan terör olayları neticesiyle tüm etkinlikler Osman Kılıç tarafından iptal edildi.

Vatandaşlar Başkan Osman Kılıç'ın bu kararını ayakta alkışladı. Türkiye'yi kaos ortamına çevirmek isteye PKK terör örügütü ile mücadeleye giren Türkiye Cumhuriyeti, art arda gelen şehit haberleri ile yasa boğulurken, bizim kutlama ve eğlence yapmamız kesinlikle olmaz diyen Başkan Osman Kılıç, "Millet olarak vatan evlatlarımızın şehadet haberlerine üzülüyoruz. Onlar bizim için canları ortaya koyarken, bizlerin burada onlara destek vermemiz, en azından dualarımız ile yanlarında olmamış gerek. Durum böyleyken kutlama yapmak, eğlence yapmak, akla mantığa sığacak bir hareket olmaz. Bu yüzden ilçemizde yapılması planlanan tüm etkinlikleri iptal ettik. Halkımızın bu kararımıza saygı duyacağını ve gönülden destek vereceğini çok iyi biliyorum" dedi.


Konu ile ilgili açıklama yapan Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, ""Vicdanlarımız ağlıyor, ruhlarımız ağlıyor, bedenlerimiz ağlıyor. Ailesinin gözü önünde şehit edilen Jandarma Binbaşı Arslan Kulaksız için ağlıyor, tüm şehitlerimiz için ağlıyor. Şehitlerimizin amacı emanetimizdir, şehitlerimizin evlatları emanetimizdir, şehitlerimizin aileleri emanetimizdir, tüm milletimize emanettir. Bu emanete akılla sahip çıkmalıyız, bu emanete birlik, beraberlikle sahip çıkmalıyız, bu emanete devletimizin, milletimizin, inancımızın büyüklüğü ile sahip çıkmalıyız, bu emanete teröre karşı birlikte mücadele ile sahip çıkmalıyız. Allah devletimizi, milletimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi korusun. Terörü ve terörden medet umanları lanetlesin şu an teröriste karşı mertçe savaşan, teröriste gereken cevabı veren tüm güvenlik güçlerimizin ve devlet erkanının yardımcısı olsun. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı