Haber Detayı
31 Temmuz 2015 - Cuma 22:35 Bu haber 118 kez okundu
 
Uyuşturucu Madde Ticareti Yapanlar Yakalandı
DÜNYA Haberi
Uyuşturucu Madde Ticareti Yapanlar Yakalandı

27.07.2015 günü ilimiz Balıkesir İlçesine bağlı köylerde İl Jandarma Komutanlığı görevlileri ile birlikte geniş çaplı operasyon yapılmış, özellikle dere boylarında ve dağlık arazide yapılan operasyon neticesinde toplam (1400) Kök Kenevir bitkisi ele geçirilerek imha edilmiştir. Ayrıca 29.07.2015 günü Bandırma, Edremit ve Gönen İlçelerimizde KOM Şube Müdürlüğümüze bağlı birimlerce yapılan operasyonlarda satışa hazır hale getirilmiş (69) adet (22) gram bonzai  (sentetik kannobinoid) maddesi(100) adet Ecstay olarak bilenen sentetik uyuşturucu tablet, (2) kilo esrar maddesi, (50) gram kenevir bitkisi tohumu, uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen (1) adet terazi ve (50) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.“Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde” suçlarından adli makamlara sevk edilen toplam 5 şüpheli şahıstan 3’ ü tutuklanırken diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmışlardır. 

         ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER:

 

-         (1400) Kök Kenevir bitkisi

-          (69) adet (22) gram sentetik kannobinoid (bonzai) maddesi,

-          (100) adet ecstasy olarak bilenen sentetik uyuşturucu tablet,

-         (2) kilo esrar maddesi,

-         (50) gram kenevir bitkisi tohumu,

-          Uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen (1) adet terazi

-         (50) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

 

İlimizde gençliğimizi zehirleyen ve uyuşturucuya özendiren şahıslara yönelik olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edilecektir.

Halkımızın Emniyet birimlerine ilettiği şikayet ve ihbarlar en ince ayrıntısına kadar titizlikle araştırılıp en etkili şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Kamuoyuna duyurulur….

 

BALIKESİR VALİLİĞİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı