Haber Detayı
31 Temmuz 2015 - Cuma 12:42 Bu haber 252 kez okundu
 
Karesi yazıyor, GMKA kabul ediyor
Karesi Belediyesi ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı arasında
DÜNYA Haberi
Karesi yazıyor, GMKA kabul ediyor

Karesi Belediyesi ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı arasında " PCM Proje Yazma ve Uygulama Eğitimi" konulu projenin protokolü yapıldı. Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, dördüncü projenin kabul edildiğini belirtirken GMKA Genel Sekreteri Esra Kocabaş da Karesi Belediyesi'nin proje yazma konusunda çok iyi olduğunu söyledi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Karesi Belediyesi'nin bir projesini daha kabul etti. Karesi Belediyesi'nin dördüncü başvurusu olan "PCM Proje Yazma ve Uygulama Eğitimi" konulu projenin protokolü, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay ve GMKA Genel Sekreteri Esra Kocabaş arasında yapıldı.  "PCM Proje Yazma ve Uygulama Eğitimi" sayesinde 15 personel katılacakları 5 günlük eğitim sonunda proje yazma konusunda donanım sahibi olacak.

YENİ PROJELERİMİZ KAPIDA
Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, GMKA'na yapılan dördüncü başvurunun da kabul edildiğini söyledi. Yasin Sağay, "Şu anda hazırlıklarını sürdürdüğümüz 7 projemiz daha var. Aldığımız bu hibeler sayesinde Karesi ilçesinde ikamet eden vatandaşlarımıza daha iyi hizmetler vereceğiz. Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz da GMKA ile yapılan projelerine çok önem veriyor. Allah'ın izniyle diğer projelerimizde kabul olur ve halkımıza en iyi hizmetleri sunmaya devam ederiz" dedi.


"KARESİ, PROJE YAZMA KONUSUNDA ÇOK İYİ"
Karesi Belediyesi ile bugüne kadar çok önemli imzalar attıklarını belirten Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Esra Kocabaş, "Yine teknik destekle ilgili bir projeye imza attık. Ben projenin diğer projeler gibi başarı ile sürdürüleceğine inanıyorum. Karesi Belediyesi proje yazma, devam ettirme ve izleme konularında çok başarılı bir  olan bir belediyemiz. İleriki günlerde yeni projelerini de bekliyor olacağız" dedi.


PERSONEL TAM DONANIMLI OLACAK
Personel aldığı eğitim sonunda şu konulara hakim olacak; Katılım öncesi AB Mali yardımı Avrupa Yatırım Bankası Kredileri Topluluk Programları (Hayat Boyu Öğrenme ve Genlik Programları,Rekabetçilik ve Yenilik Programları) vasıtasıyla sağlanan hibe olanakları, AB Mali Yardımları nasıl takip edilir?, Hangi kuruluşlar mali yardımlardan faydalanabilir ve hangi kuruluşlara hangi konularda destek sağlanır?, Kalkınma Ajansları nedir ve nasıl destek sağlar?, Finanse edilmiş örnek proje uygulamaları, AB proje hazırlama tekniğine giriş ve PCM nedir?, Proje kurgusu nasıl yapılır? Planlama için Paydaş analizi ,Sorun analizi,Hedef analizi ve Strateji analizi üzerinde çalışma, Detaylı  Proje Planı hazırlama: Genel Hedef, Proje Amacı, Sonuçlar Faaliyetler, Örnek Analiz üzerinde çalışma, Varsayımlar, Riskler,Ön-Koşullar,Başarı göstergeleri, Doğrulama kaynakları, Mantıksal çerçeve tablosunun oluşturulması, Proje Bütçesi ve Faaliyet Planı, Nasıl Başvuru yapılır, Örnek başvuru paketi hazırlanması, Sunulan Projeler nasıl değerlendiriliyor? Örnek bir proje üzerinde değerlendirme, Hibe Başvuru Formu doldurulması, Örnek bir proje üzerinde inceleme, Grup çalışması, Soru,Cevap,Yorum ve Değerlendirmeler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı