Haber Detayı
31 Temmuz 2015 - Cuma 00:29 Bu haber 278 kez okundu
 
Balıkesir Çiftçisine Büyükşehir'den Ekipman Desteği
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığı, ‘Tarımın Başkenti’ Balıkesir’de tarımsal üretimi desteklemek amacıyla çiftçilere ekipman desteği sağlayacak.
DÜNYA Haberi
Balıkesir Çiftçisine Büyükşehir'den Ekipman Desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığı, ‘Tarımın Başkenti’ Balıkesir’de tarımsal üretimi desteklemek amacıyla çiftçilere ekipman desteği sağlayacak. Zeytinyağının kalitesini arttırmak amacıyla “ Zeytin Sineğiyle Mücadele” ve çeşitli bölgelerdeki üreticilere ekipman yardımı gibi dikkat çeken projelerin altında imza atan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığı, yeni oluşturduğu proje kapsamında süt üreticilerine süt soğutma tankı ve arıcılara polen tuzaklı kovan altlığı desteği sağlayacak. Süt üreticilerinin daha sağlıklı ürünlerini pazara sunabilmeleri amacıyla 3 Ağustos’ta Nergis(Çiçekpınar) kırsal mahallesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılımıyla gerçekleşecek törenle; Altıeylül ilçesi Çiçekpınar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Altıeylül İlçesi Pamukçu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Altıeylül İlçesi Aslıhan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, İvrindi İlçesi Çukuroba Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Kepsut İlçesi İsaalan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Karesi İlçesi Halkapınar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Karesi İlçesi Üçpınar Tarımsal Kooperatifine toplamda 7 adet süt soğutma tankı dağıtılacak.


1102 ARICIYA 6612 KOVAN ALTLIĞI


Balıkesir’in bir diğer önemli değerleri arasında yer alan arıcıları da unutmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığı, Arıcılar Birliği ile yaptığı işbirliğiyle katma değeri yüksek ürünler elde etmek, üreticinin gelirini arttırmak ve kolonilerin daha sağlıklı üretim yapması amacıyla 1102 üreticiye 6612 adet polen tuzaklı kovan altlığı dağıtacak. Balıkesir merkezdeki kovan altlığı dağıtım töreni 5 Ağustos’ta Başkan Ahmet Edip Uğur’un katılımıyla Merkez Meyve ve Sebze Toptancı Hali’nde, gerçekleştirilecek. Öte yandan kovan altlığı dağıtımı merkezin yanı sıra 7 Ağustos tarihinde Havran’da da yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı