Haber Detayı
29 Temmuz 2015 - Çarşamba 00:41 Bu haber 149 kez okundu
 
Karesi Belediyesi, çocuklar için çalışıyor
Karesi Belediyesi, ilçede yaşayan çocukların sağlıklı ortamlarda kaliteli vakit geçirebilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyor.
DÜNYA Haberi
Karesi Belediyesi,  çocuklar için çalışıyor

Karesi Belediyesi, ilçede yaşayan çocukların sağlıklı ortamlarda kaliteli vakit geçirebilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyor. Çocuklar için bir çok projeyi hayata geçiren belediye, çocuk oyun parkları ve okul bahçeleri için hummalı bir çalışma içerisinde.

Kurulduğu günden bu yana çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çok sayıda tiyatro düzenleyen ve çocukları internet bağımlılığı ve sosyal medya zorbalığından korunmasını için Sibercan'ı Karesili çocuklarla buluşturan Karesi Belediyesi son olarak "Havuzlar Mahalle'ye Çocuklar Havuza" projesini hayata geçirmişti.  Belediye şimdide yoğun bir şekilde ilçede bulunan oyun parklarındaki oyun gruplarını yenileniyor, ilçeye yeni parklar kazandırıyor, okul bahçelerinde düzenlemeler yapıyor.53 PARKTA ÇALIŞMA YAPILACAK


Mahallelerde bulunan 53 parktaki oyun gruplarının yenilemek için kolları sıvayan Karesi Belediyesi, Toygar, Adnan Menderes ve Kuvayi Milliye mahallelerinde bulunan parklardaki oyun gruplarını da yeniledi. 23 parkta çalışmaların yapıldığını ifade eden yetkililer, ayrıca Toygar, Sakarya ve Maltepe mahallelerine de yeni parklar kazandıracaklarını kaydetti. Parkların yanı sıra çocukların vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdiği okullarda bahçe düzenlemesi de yaptıklarını dile getiren yetkililer, aynı çalışmaların 15 okulda yürütüleceğini belirtti.GELECEĞİMİZİN TEMİNATI


Modern ve yaşanabilir bir kentte çocuk parklarının büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hizmet etmeyi kendimize borç bildik. Güzel geçirilmiş bir çocukluk, daha sonra da kendini güzel gösterir. Biz çocuklara iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Parktaki çalışmalarımızın yanı sıra okullarımızın bahçelerinde de bir takım düzenlemeler yapıyoruz, imkanlarımız dahilinde şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Fiziki mekanları güzelleştirmenin yanı sıra çocuklarımızın zihinsel ve fizikle yönden gelişimine katkı sağlamaya çalışıyoruz" açıklamasında bulundu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı