Haber Detayı
29 Temmuz 2015 - Çarşamba 00:05 Bu haber 193 kez okundu
 
Hizmet-İş Sendikası İle Altıeylül Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi İmzaladı
Altıeylül Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
DÜNYA Haberi
Hizmet-İş Sendikası İle Altıeylül Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi İmzaladı

Altıeylül Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 38 işçiyi kapsayan sözleşmeyi Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir imzaladı. Altıeylül Belediyesi’nde gerçekleşen sözleşme ile birlikte işçilerin yevmiyeleri %10 ile %32 arasında arttı.  6’şar aylık dilimlerde maaşlara %7’lik artış yapıldı.  

Sosyal paket zammı olarak daha önceleri sözleşmelerde verilenlerin üzerine 300 TL ilave edildi.  Ayrıca sözleşmede özürlü işçilerin yevmiyelerine ilk defa fark verildi.  İzinler tekrar düzenlenerek artışlar sağlandı. “PRENSİPLERİN HEPSİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDE VAR”


Sendika yetkililerinin de katıldığı sözleşme töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir “İnsanların huzurunu bozmadan, işçinin huzurunu bozmaktan ziyade konuşarak, görüşerek işçilerin daha fazla zam alabileceğini kanıtladık. Sizlerin sayesinde çok güzel bir sözleşme imzaladık. Sendikamızın temel prensibi var. İlki işçi arkadaşımın gideceği bir işi ve yiyeceği aşı var. İkincisi işyerinde huzur, barış var mı? Üçüncü temel prensibimiz de işçilerimiz zamanında maaşını alıyor mu? Dördüncü prensibimiz de ücretlerde, sosyal haklarda iyi oranda zam var mı? Bunların hepsi Altıeylül Belediyesi’nde var” dedi.“İŞÇİNİN HAKKININ ALIN TERİ KURUMADAN ÖDENMESİ GEREKİR”


Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da sendikacılığa ve örgütlü toplum olmanın önemine dikkat çekti. Kafaoğlu sendikacılığın sadece ücret sendikacılığı olmadığına dikkat çekerek “Ülkenin menfaatini, demokrasinin ileri gitmesini, işçilerin hakkını ve hukukunu koruyan, gözeten;bununla birlikte yıkıcı değil yapıcı olan, itici değil çekici olan, seven ve sevilen insan noktasında gayretler olması önemli. Altıeylül Belediyesi olarak tüm projelerimizi insan merkezli yaptık. Altıeylül’de çalışan tüm personeli ailemiz olarak görüyoruz. İşçilerimiz mutlu olacak ki insanlara pozitif enerji versinler. Çalışan insanların  çalıştığı mekânlar huzurlu olmalı, güzel olmalı. İşçiler bulundukları çalışma ortamında birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik duygusu ile çalışmaları götürmeli. Öz kültürümüzde sevgi, saygı, fedakârlık ve dayanışma var. Bunlar bizi biz yapan değerler. Sevgi anlayışından gelen medeniyetten geliyoruz.  İşçinin hakkını alın teri kurumadan ödenmesi gerektiğine inanan kültürden geliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı