Haber Detayı
28 Temmuz 2015 - Salı 04:03 Bu haber 202 kez okundu
 
Böyle Çark Görülmedi
DÜNYA Haberi
Böyle Çark Görülmedi

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç sayesinde MHP'den meclis üyesi olan Özcan Durmaz, yola çıktığı dostlarını, yolda bulduklarına değiştirerek Ak Parti'ye geçti...

Seçim öncesi MHP ile yatıp kalkan, ülkücülük naraları atan Özcan Durmaz, yol arkadaşı Osman Kılıç'a haber verme tenezzülünde bile bulunmadan Ak Parti saflarına geçti. MHP'den çark ederek Ak Parti'ye geçen Durmaz, rozetini taktırır taktırmaz Edip Uğur'un karşısına geçip tekmil verdi. Özcan Durmaz'ı tanıyanlar, "Özcan'ın böyle bir  çarkın içine gireceğini az çok tahmin ediyorduk. MHP sayesinde sayesinde, Osman Kılıç sayseinde bir yerlere geldi. Seçimden önce Ak Parti'nin Balya Belediye Başkan Aday Adayı'nın arkasında meclis üyesi olmak istedi. Daha sonra Osman Kılıç buna sahip çıktı. Kendi oğlunu kadrolu memur yapmak için böyle dümenlerin içine girdi. Osman Kılıç'tan başkan yardımcılığı talep ettiği bile konuşuluyor. Bu işlere çoluğumu, çocuğumu bir yerlere getirmek için girdim diye açık açık söylüyor. Siyasete bir yerlere girmek için, para kazanmak için giren birinin böyle çarklar çevirmesi çok normaldir. Muhtar bile olamayacakken elinden tutan Osman Kılıç'a büyük ihanet etmiştir" dedi.


Edip Uğur'un neden böyle bir transfer yaptığı ise merak konusu. Keza Balya'da istenmeyen adam ilan edilen bir ismin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ve Ak Parti'ye ne faydası olur...


İşte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin basına yaptığı transfer Açıklaması;


MHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ AK PARTİ’YE GEÇTİ


MHP’den AK Parti’ye geçen Balya Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özcan Durmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u makamında ziyaret etti.


AK Parti İl Başkanlığı’nda; İl Başkanı Dinçer Orkan tarafından parti rozeti takılan Özcan Durmaz, teşkilat mensuplarıyla ilk ziyaretini Başkan Uğur’a gerçekleştirdi. İl Başkanı Dinçer Orkan, Balya İlçe Başkanı Şaban Özel ve Balya Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette AK Parti’ye geçen Özcan Durmaz’ı tebrik eden Başkan Uğur, “Balya’ya ve Balıkesir’e hizmet yolunda AK Parti’ye geçen Belediye Meclis Üyesi Özcan Durmaz’ı tebrik ediyor, bundan sonra Balya ilçemizin ve Balıkesir’in gelişmesi aşamasında ortaya koyacağı çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Öte yandan Özcan Durmaz’ın MHP’den AK Parti’ye geçmesiyle birlikte AK Parti 58 olan Büyükşehir Belediye Meclis sayısı 59’a yükselirken,  MHP’nin 9 olan sandalye sayısı 8’e düştü.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı