Haber Detayı
24 Temmuz 2015 - Cuma 01:45 Bu haber 150 kez okundu
 
Balıkesir'de Sazlık Yangını Tatilcileri Korkuttu
Balıkesir'in tatil beldelerinden Akçay'da akşam saatlerinde çıkan sazlık yangını, sahildeki tatilcileri korkuttu.
DÜNYA Haberi
Balıkesir'de Sazlık Yangını Tatilcileri Korkuttu

Balıkesir'in tatil beldelerinden Akçay'da akşam saatlerinde çıkan sazlık yangını, sahildeki tatilcileri korkuttu.


Edremit'in Akçay Mahallesi Dalyan sahilindeki Sazlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Edremit Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne ait 10'dan fazla yangın söndürme arazözlerine Orman İşletme Müdürlüğü'nden de 3 arazöz destek verdi. Edremit Emniyet Müdürlüğü tarafından yangın alanında tatilcilerin zarar görmemesi için konut alanlarında ve yollarda güvenlik önlemi alındı. Yaklaşık üç saatten fazla süren sazlık yangınında tatilciler panik yaşadı. Her sezon sazlık alanda yangın çıktığını belirten tatilciler, yetkililerden konunun çözümü için yardım istedi.


Edremit Belediyesi İtfaiye Çavuşu Harun Pekcan, "Yangını bütün gayretimizle söndürmeye çalışıyoruz. Edremit Belediyesi'nden bütün müfrezelerimize ormanda yardım etmekte, yangını söndürmeye çalışıyoruz. Hemen hemen üç saattir devam ediyor. Gördüğünüz gibi yangının şiddeti rüzgardan dolayı şiddetli. En büyük etken rüzgar. Suyumuz da bitmek üzere, takviye yapacağız. En fazla birkaç saat içinde kontrol altına alcağız." açıklamasını yaptı.


Almanya'dan tatil için Akçay'a gelen bir turist, "Almanya'dan tatile geldik. 3 saattir yangın sönmüyor. Tedirginiz, korkuyoruz. O kadar şey yanıyor yani" dedi.


Tatilciler, "Akşam saatlerinde sazlık birden yangınla parladı. Korktuk, tedirgin olduk. Arkada evler de var. Her sene bu mevsimde burada hep yangın çıkıyor. Biz yetkililerden buraları ıslah etmesini bekliyoruz. Burayı çöplük olarak kullanıyor belediye. Maalesef bütün molozlar buraya dökülüyor, başka zamanda hiç uğranmıyor." diyerek tepkilerini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı