Haber Detayı
23 Temmuz 2015 - Perşembe 02:01 Bu haber 194 kez okundu
 
Yaz okullarında çocuklar mutlu, veliler umutlu..
Altıeylül Belediyespor Yaz Okullarında antrenman yapan çocukları ziyaret eden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu çocukların sevgi gösterileri ile karşılandı.
DÜNYA Haberi
Yaz okullarında çocuklar mutlu, veliler umutlu..

Altıeylül Belediyesi’nin, okulların yaz tatiline girmesi ile 18 Haziran’da başlattığı Yaz Okulları kapsamında Altıeylül Belediyespor tarafından 8-14 yaş aralığındaki 250 sporcu çocuğa 3 branşta eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Başkan Zekai Kafaoğlu beraberinde, Başkan Yardımcıları Zeki Çabuk, Mesut Eray, Altıeylül Belediyespor Kulüp Başkanı Fikrettin Kocaman ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Gençlik Merkezi’nde yapılan faaliyetleri yerinde inceledi. İl Müdürü İlhan Aslan tarafından karşılanan Başkan Kafaoğlu,  Judo ve Taekwando eğitimi alan çocukları ziyaret etti. Başkanı karşılarında gören çocuklar heyecan ve mutluluklarını gizleyemedi. Sırbistan'ın Belgrad şehrinde yapılan Avrupa Poomsae Taekwando Şampiyonası'nda 2 bronz madalya kazanan Milli Sporcu, Altıeylül Belediyespor’lu Kayra Destan’ın gösterisi ile Altıeylül Belediyespor hocalarının itina ile eğittiği sporcuların Başkan Kafaoğlu için yaptığı özel gösteriler beğeni ve takdir ile karşılandı.

Genç nesillerin gelişimi için sporun çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Kafaoğlu genç sporculara şöyle seslendi: “ Genç arkadaşlarım, geleceğin büyükleri sizleri sevgiyle selamlıyorum. Açmış olduğumuz yaz okullarına katılımlarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Sizler bizim her şeyimizsiniz. Ülkenin daha ileri gidebilmesi için bir toplum gençlerine çocuklarına mutlaka yatırım yapmalı. Sporda, ilimde, bilimde destekler verilmeli. Gençlerimizin sağlıklı ve özgüvenli olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Devletin kurum ve kuruluşları olarak sizlere daha iyi imkânlar sunmaya çalışıyoruz. Sizler de tatilini boş geçiren öğrencilere nazaran sporu tercih ettiğiniz için öndesiniz. Sizleri bu doğru tercihinizden dolayı yeniden kutluyor ve başarılar diliyorum


Başkan Kafaoğlu’nun kendilerine verdiği önem ve yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür eden öğrenciler başkana sarılarak sevgilerini ve mutluluklarını dile getirdiler. Çocuklarını bekleyen velileri de selamlamadan geçmeyen Başkan Kafaoğlu “Hepimiz elele vererek çocuklarımızın ahlaklı, akıllı ve zeki birer birey olarak yetişmesini sağlayacağız. Çocuklarınıza tatilde spor yapmaları için destek ve izin verdiğiniz için ayrıca siz velileri de tebrik ediyorum. Bizler de yerel yönetimler olarak bu faaliyetlere devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı