Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 09:03 Bu haber 260 kez okundu
 
Sayın Akın; Sokağa Çıkamayacak Hale Gelirsin!
TUNA: “SEÇİM ORTAMI KİRLENİYOR”
DÜNYA Haberi
Sayın Akın; Sokağa Çıkamayacak Hale Gelirsin!

İyi Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, CHP’nin Adayı Ahmet Akın’a yüklendi. Akın’ı kendisine karşı karalama kampanyası yapmakla itham eden Ok; “Bu karalama kampanyalarının Sayın Akın tarafından yapıldığını kapı kapı anlatacağız. Sokağa çıkamayacak hale gelirsin” dedi.

İyi Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, yerel seçim gündemiyle ilgili parti binasında açıklamalarda bulundu. Yerel bir gazetede kendisi hakkında çıkan haberle ilgili olarak konuşan Ok, karalama haberlerin arkasında CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın olduğunu tüm Balıkesir’in bildiğini söyledi.

Ok, sözlerini şöyle sürdürdü: “Böyle bir konuyla Balıkesir kamuoyunun önüne çıkmaktan üzüntü duyuyorum, utanıyorum. Bizler Balıkesir'de yerel seçimlerin demokratik, saygılı bir ortamda yapılmasını arzu ediyoruz. Ve CHP Adayı Sayın Ahmet Akın'ın adaylığı ilan edildiğinde, yine anı gün AK Parti Adayı Sayın Yücel Yılmaz'ı bizzat arayarak yarışın centilmence geçme temennilerimi ifade ettim. Ama bizim bütün bu iyi dileklerimize rağmen yerel basında her gün bir gazetede şahsımla ilgili çok çirkin, seviyesiz yakıştırmalar, iftiralar yapılıyor. Biz Balıkesir'in gündemine projelerle gelmek istiyoruz. Bu ayrıştırma dilinden Balıkesir yoruldu, Türkiye yoruldu. Biz ayrıştırıcı olmayacağız. Projelerle vatandaşlarımızın huzuruna çıkacağız. Biz onların oylarına saygılıyız. Ama bizim bu iyi dileklerimize rağmen Balıkesir her gün şahsımın üzerinden planlı, programlı yapılan karalamalarla, iftiralarla kavga ortamına çekilmek isteniyor. Biz İyi Parti olarak bu ortamın olmaması için çalışıyoruz. Biz kavga tarafı olmayacağız. Biz karalamalarla milletimizi kandırmaya kalkışmayacağız.

Sayın Ahmet Akın'ın adaylığı ilan edildikten hemen sonra 'İsmail Ok CHP'nin önünü kesmek için şu kadar milyon liralar almış' gibi çirkin, ahlaksız iftiralar atıldı. Akın'a bu gazetenin fotoğrafını çekip gönderdim. Sayın Akın bu haberlerle siz CHP'ye hizmet ettiğinizi zannediyorsunuz ama CHP'ye hizmet etmiyor. İsmail Ok'un önünü kesmekle, karalamakla 2014 yılındaki tiyatronun tekrar oynanmaya başlandığını gösteriyor dedim. Karşılıklı yazıştık. Kendisinin ilgisi olmadığını ifade etti, biz de amenna dedik. Balıkesir halkı bu haberlerin kimler tarafından yaptırıldığını biliyor. Bizim partililerimiz cumartesi gününden beri susmuyorlar. Çünkü biz sadece şahsımızı değil, bize oy veren vermeyen Balıkesir halkını temsil ediyoruz. O yüzden susamazdık. Habere göre biz CHP'ye hainlikle teşekkür etmişiz. Bu haberlerin bedavaya yapılmadığını ve arkasında Ahmet Akın'ın olmadığını hiçbir Balıkesirli vatandaş inanmıyor. Ne zamandır bir parti başkan adayını çıkarınca diğer partiye hainlikle teşekkür etmiş oluyor? Demokraside böyle bir şey olabilir mi?”

“DEMOKRASİDEN Mİ YANASIN YOKSA AK PARTİ'YE HİZMET ETMEK İÇİN Mİ?”

Akın’a ‘Demokrasiden mi yanasın yoksa AK Parti'ye hizmet etmek için mi?’ sorusunu soran Ok; “Sayın Ahmet Akın böyle giderse tabanınız sizi sokağa çıkarmayacak. Sayın Akın siz kiminle iş tutuyorsunuz? Daha adaylığınız açıklanır açıklanmaz İsmail Ok'un adaylığı ilan edilmemiş, sadece kamuoyunda tartışılıyorken hemen bu karalama kampanyalarını manşetle Akın ve ekibinin organize ettiğini Balıkesir gördü. Sayın Ahmet Akın başta CHP tabanından, Balıkesir halkından ve İyi Partiye gönül vermiş olanlardan özür dileyin. Yüzümüze abim abim, sokakta abim abim ama karanlık odalarda bu haberleri organize edeceksiniz. Bizler hala sakinliğimizi koruyoruz ama ev ev, kapı kapı dolaşıp bunların Sayın Ahmet Akın tarafından organize edildiğini anlatacağız. Sokağa çıkamayacak hale gelirsin. Demokrasiden mi yanasın yoksa AK Parti'ye hizmet etmek için mi. Bunu çık açıkla” açıklamasında bulundu.

TUNA: “SEÇİM ORTAMI KİRLENİYOR”

İl Başkanı Nedim Tuna da bu tür haberlerin Balıkesir’de seçim ortamını kirlettiğini savundu: “Son günlerde yerel basında yayınlanan bazı haberler, objektif olmaktan daha çok gazetede sahip ve yazarlarının siyasi görüşlerini yansıtan, aslı astarı olmayan haberler, tamamen duygusal olduğunu düşündüğümüz yorumlarla Balıkesir’imizde seçim ortamını kirletmektedir.

İYİ Parti olarak, Balıkesir’e hizmet yarışı için yola çıkan siyasi parti yöneticisi ve adaylarının şahsi ve siyasi kimliklerini hırpalamayan bir seçim ortamı istiyoruz.

Sonuçta, demokratik olacağını düşündüğümüz bir yarış olacak ve kimler seçilirse, siyasi parti adayları, halkımızın teveccühü ile Büyükşehir’e ve ilçelere Belediye Başkanı olacaklardır.

CHP, 15 milletvekili ile Türk Demokrasi hayatına çok önemli bir katkıda bulunmuştur. Takdir ve teşekkür ediyoruz. Demokrasi tarihimizde çok özel bir başlık altında yerini alacak bu hareket için İYİ Parti olarak bizim bedel ödememiz beklentisini pompalayanların öncelikle demokrasiden nasiplerini almaları gerektiğine inanıyoruz.

Kimseye bir bedel sözümüz, vaadimiz yoktur. Böyle bir bedel ödetme sevdasında olanlar uğradıkları düş kırıklığı ile bizi ve adaylarımızı yıpratma çabalarında başarılı olamayacaklardır.

Bir yerel gazete yorumcusunun, bizi, CHP ve HDP ile bir arada, iş birliği içindeymişiz gibi gösterme çabalarını Balıkesir’imizin Kuva-i Milliye’nin doğduğu topraklar olduğunun bilinci ile can vermeye hazır birer demokrasi neferi olarak şiddetle reddediyor, öfke ile kınıyoruz.

Her biri bir Kuva-i Milliye kahramanı olan o yiğit insanların, atalarımızın bize bırakmış olduğu mirasın sahipleri olarak milli bütünlüğümüze kast edenlere gerekli cevabı vermeye hazırız.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı