Haber Detayı
20 Temmuz 2015 - Pazartesi 00:33 Bu haber 296 kez okundu
 
Başkan Uğur Ak Teşkilatlarla Bayramlaştı
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Başkanlığı'nın Balkonuk Center'da düzenlediği bayramlaşma merasimine katıldı.
DÜNYA Haberi
Başkan Uğur Ak Teşkilatlarla Bayramlaştı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Başkanlığı'nın Balkonuk Center'da düzenlediği bayramlaşma merasimine katıldı. AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Kızılgül ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Marmaralı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma merasimine; Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, milletvekili adayları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri, ve Balıkesir'in 20 ilçesinden partililer katıldı. Balıkesir'de büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin katkılarıyla farklı ve güzel bir Ramazan ayı yaşadıklarını dile getiren AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, " 11 ayın sultanı Ramazan ayını sizlerle birlikte çok güzel bir şekilde geçirdik. Bundan 4-5 yıl önce Ramazan ayını ruhuna uygun bir şekilde yaşamıyorduk. Hatta Balıkesir'de Ramazan ayının geldiğini bile anlayamıyor, hissedemiyorduk. Ama şimdi hamdolsun, belediyelerimizin katkısıyla Ramazan ayının geldiğini anlıyoruz. İnsanlarımız çadırların içerisinde pislik içinde değil özel bir şekilde iftarlarını ve sahurlarını yaptı. Bedesten alanlarında sanatçılarımız vatandaşlarımıza hoş vakitler geçirtti. Bunlardan dolayı başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Uğur: " Güzel Bir Ramazan Ayı Yaşadık"


AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği bayramlaşma törenine katılımın üst seviyede olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti'nin birlik-beraberlik içerisinde güçlenerek yoluna devam ettiğini söyledi. Belediyelerin düzenlediği etkinliklerle güzel bir Ramazan ayını geride bıraktıklarını dile getiren Başkan Uğur, " Rahmet, bereket, yardımlaşma ayı olan Ramazan ayında belediyelerimiz sayesinde güzel bir ay yaşadık. Bundan iki yıl önce Balıkesir'in de, ne Sındırgısı'nda, ne Bigadiç'in de ne Kepsut'un da, ne Dursunbey'in de böyle güzel Ramazan ayı yaşanmıyordu. Ama belediyelerimizle ve teşkilatlarımızla güzel bir Ramazan ayı yaşadık ve bu bayramı hak ettik. Ramazan Bayramınız mübarek olsun" dedi.


Uğur: "AK Partisiz Hükümet Yok"


7 Haziran genel seçim sonuçlarının iyi okunması gerektiğinin altını çizen Başkan Uğur, milletin AK Parti'siz hükümet istemediğini kaydetti. Başkan Uğur, bu konuda şunları söyledi: " 7 Haziran'da tek başımıza iktidar olamadık ancak milletimiz şu cevabı verdi: AK Parti olmadan hükümet yok, AK Parti olmadan iktidar yok. Milletimiz bunu tescilledi. Çünkü muhalefet partileri bir araya gelemiyor. Yüzde 60'lık blok dediler ancak meclis başkanını bile seçemediler. Devamlı birbirleriyle kavga eden muhalefet partilerini milletimizde çok yakından görüyor. AK Partisiz hükümet olmuyor, mutlaka AK Parti'nin iktidar olması gerekiyor. Koalisyon için çalışmalar devam ediyor. Milletimiz için hayırlı olsun"


Büyükşehir Belediyesi'nin Kırsala Yatırımı: 200 Milyon Lira


Muhalefet partilerinin temsilcilerinin Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik temeli olmayan iddialarına da karşılık veren Başkan Uğur, önceki dönemdeki yatırım tutarlarıyla Balıkesir'in büyükşehir belediyesi olduktan sonra aldığı yatırım tutarlarını karşılaştırdı. İl Özel İdaresi'nin bütçesinin hizmetler açısından yeterli olmadığını kaydeden Başkan Uğur, " Bakıyoruz; muhalefet hep büyükşehir belediyeye yükleniyor. 'Büyükşehir bize zulmediyor' diye devamlı konuşuyorlar. Balıkesir'in nüfusu 1 milyon 200 bin. Bu 1 milyon 200 bin nüfusun yüzde 26'sı 315 bin kişi kırsaldaki mahallelerde yaşıyor. Daha önce İl Özel İdaresi'nin hizmet götürdüğü 315 bin kişinin aldığı en fazla hizmet 2013 yılında 20 milyon lira. Peki Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra kırsalda neler yapılmış? Büyükşehir Belediyesi'nin kuruluşu olan BASKİ sadece kırsaldaki mahallelere; kanalizasyon, içme suyu, gibi hizmetler için 20 milyon lira yatırım yaptı. Fen İşleri Daire Başkanlığımız, kırsal mahallelere bu zamana kadar 130 milyon lira harcadı. En az 40-50 milyon lira da ilçe belediyelerimiz kırsal mahallelere kaynak aktardı. Bunları topladığınız zaman 200 milyon liraya yakın Büyükşehir Belediyesi'nden kırsaldaki mahallelerin almış olduğu hizmet. Fen İşleri Daire Başkanlığımızın kamyon, dozer, greyder, silindir gibi 25 milyon lira araç-gereç almışız. Büyükşehir Belediyesi'nin mimarı kim? Bunun mimarı Recep Tayyip Erdoğan. 2004 yılında İstanbul ve Kocaeli'ni bütünşehir yaptı. Sonra görüldü ki; bütünşehir uygulamasıyla hizmetler daha iyi geliyor. 16 ilin bütünşehir olarak büyükşehir belediyesi oldu. Hizmetlerde devam ediyor. Ak Parti teşkilatları birlik-beraberlik içerisinde güzel bir bayram geçiriyoruz. İl başkanımıza teşekkür ediyorum; bizi böyle bir salonda bir araya getirdiği için" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı