Haber Detayı
19 Temmuz 2015 - Pazar 23:18 Bu haber 223 kez okundu
 
Kardeş Şehirler İftar da Buluştu
Altıeylül Belediyesi ve Ezine Belediyesi kardeş şehirler olarak Ezine Pazar yerinde 5000 kişiyle iftar sofrasında buluştu
DÜNYA Haberi
Kardeş Şehirler İftar da Buluştu

Altıeylül Belediyesi’nin geleneksel hale gelen Ramazan Sofralarını Kardeş Şehirlerinden biri olan Ezine’de kurdu. Yaklaşık 5000 kişinin katıldığı iftar programından önce Altıeylül Heyeti Ezine Belediyesi’ni ziyarette bulundu. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Çoban, Belediye Meclis Üyeleri Fikrettin Kocaman, Ahmet Şen, Murat Adısanoğlu ve Altıeylül Belediyesi birim müdürleri eşlik etti.
Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu Altıeylül heyetini kapıda karşıladı. Misafirlerini makamında ağırlayan Babaoğlu Altıeylül Belediyesi’nin bu güzel etkinliğinden dolayı Başkan Kafaoğlu’na teşekkür etti. Karşılıklı olarak memnuniyetlerini dile getirilerek hediyelerin verilmesinin ardından Ezine ve Altıeylül heyeti tarihi Ezine Meclis binasını gezdi.
Meclis salonunda çekilen hatıra fotoğrafının ardından Ezine şehir merkezinde vatandaşları selamlayan Altıeylül ve Ezine heyetleri iftar sofrasının kurulduğu Ezine Pazar yerine geçti. Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Ezineli vatandaşlar ile iftar yapıldı. İftarın hemen ardından pazar yerinde kurulan platformda Tasavvuf dinletileri ve ilahilerle gecenin maneviyatını uygun anlar yaşandı. Ezinelerin büyük katılımıyla gerçekleşen iftar programında Kardeş Şehir Belediye Başkanları aynı anda platforma davet edilerek vatandaşa seslendiler.
Öncelikle ev sahibi Ezine Belediye Başkanı Haluk Babadağlı konuşma yaptı. Babadağlı “Kardeş belediyemiz Altıeylül’ün bizlere misafir olması ve iftar vermesi bizleri memnun etti. Altıeylül ile bundan sonra sık sık bir araya geleceğiz. Altıeylül Belediyesi ile Ezine Belediyesi aynı yürekte ve aynı hedefte yürüyeceğiz” dedi.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “İftarımızı paylaşmak için kardeş şehrimiz Ezine’ye geldik. Diyalogları geliştirmek ve kardeşliğin gereğini yapmak üzere Ezine ile hep birlikte olduk. Ramazan Bayramı diğer İslam ülkelerine barış ve huzur getirsin. Dünyanın çeşili yerlerinde akan kan dursun, gözyaşı dinsin. Kardeş belediyemiz ile sık sık biraraya gelerek, karşılıklı fikir ve proje alışverişi yapacağız. Kardeş şehir sadece protokolde kalıyor, bu böyle olmamalı. Kardeş şehir protokolünün gereği yapılmalı, biz bunu için buradayız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı