Haber Detayı
14 Temmuz 2015 - Salı 20:43 Bu haber 220 kez okundu
 
İmam Birgivi Camii'nde Kadir Gecesi Programı Düzenlendi
Altıeylül Belediyesi Kadir Gecesi münasebetiyle Kuva-yi Milliye Meydanı’nda iftar yemeği düzenlendi.
DÜNYA Haberi
İmam Birgivi Camii'nde Kadir Gecesi Programı Düzenlendi

Altıeylül Belediyesi Kadir Gecesi münasebetiyle Kuva-yi Milliye Meydanı’nda iftar yemeği düzenlendi.

5000 kişilik iftar yemeğine ilgi büyük oldu. İftar programının ardından Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan İmam-ı Birgivi Cami'nde Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Müftülüğü tarafından Kadir Gecesi programı tertip edildi. Teravih namazı sonrası, Kur’an tilaveti ve ilahi dinletisi düzenlendi, vatandaşlara lokma ikramı yapıldı.


Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Ramazan ayı içerisindeki en hayırlı gece olan Kadir Gecesini idrak ettik. Altıeylül Belediyesi ile Altıeylül İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa İmam Birgivi Camiinde program düzenledik ve sohbetler, vaazlar, ilahiler söylendi, kuran-ı kerimler okundu, namazlar kılındı, dualar edildi.  Bütün İslam âleminde akan kan, gözyaşı dinsin. Ramazan Bayramı bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirsin” dedi.


Altıeylül İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu  “Altıeylül Belediyesi ile güzel bir etkinliğimiz oldu. Yüce Rabbimiz inşallah geçirdiğimiz güzel kadir gecemizi hayırlara vesile eylesin. Kadir gecensin anlam ve önemi büyük. Kadir Gecesi bin yıldan daha hayırlı bir gece. Gecenin birliğimize, beraberliğimize, dayanışmamıza, yardımlaşmamıza vesile olsun” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı