Haber Detayı
14 Temmuz 2015 - Salı 01:17 Bu haber 225 kez okundu
 
Karesi Belediyesi, Gece Gündüz Demeden Şehri İlaçlıyor
Karesi Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı haşere ile mücadele ve kaynak tarama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor
DÜNYA Haberi
Karesi Belediyesi, Gece Gündüz Demeden Şehri İlaçlıyor

Karesi Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı haşere ile mücadele ve kaynak tarama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan haşerelere karşı çalışma planı hazırlayan Karesi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi; yeşil alan, ağaç, çöp bidonları, sokakları, gölet ve bataklık alanları haşereye karşı ilaçlıyor. Ekipler tüm mahallelerde sabah erken saatlerde başladıkları ilaçlama çalışmalarını gece geç saatlere kadar sürdürüyor. İlaçlama faaliyetlerinde modern ilaçlama teknikleriyle doğanın dengesini bozmayacak, Sağlık Bakanlığı'nca onaylı ve insan sağlığına zarar vermeyecek ilaçlar kullanıyor. Belirlenen program ile şehir merkezindeki ve kırsaldaki tüm mahallelerde ilaçlama çalışması yürüten ilaçlama ekipleri, 5 adet araç ve 10 personel ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor.


1 Mayıs'tan bu yana haşere ile mücadele çalışmalarını yürüten ilaçlama ekibi, talepler doğrultusunda yapılan ilaçlamaların haricinde, ekip yaptığı taramalar neticesinde tespit ettiği larva kaynaklarında da ilaçlama yapıyor. Halk sağlığına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında çevreyi ve ekolojik dengeyi koruma bilinci ile hareket eden ekipler, tüm kırsal mahallelere de yaklaşık bin kilogram fare ilacı dağıttı. Ramazan ayı nedeniyle merkez ve kırsal mahallelerdeki tüm camilerde dezenfektasyon uygulaması yapan ilaçlama ekipleri, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan hemen önce okullarda da dezenfekte çalışmaları yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı