Haber Detayı
21 Ağustos 2015 - Cuma 15:47 Bu haber 155 kez okundu
 
EDİP THE END
Zamanında teşkilatlarda ondan habersiz kuş bile uçmazken şimdi Edip Uğur partide bir ilçe başkanı bile atayamaz hale geldi.
DÜNYA Haberi
EDİP THE END

Zamanında teşkilatlarda ondan habersiz kuş bile uçmazken şimdi Edip Uğur partide bir ilçe başkanı bile atayamaz hale geldi. Edremit’te Ali Aydınlıoğlu’nun dediği isim Metin Örkçü ilçe başkanı olurken Edip Uğur’un kader arkadaşı Özkan Kostak’ın da Edip Ağa’nın ağalığı da körfezde acı bir sonla bitmiş oldu

Balıkesir’e büyükşehir belediye başkanı olunca Edip Uğur Ankara’da çabuk unutuldu. 7 Haziran seçimlerinde milletvekilliği listelerinde hiçbir ağırlık koyamayan Uğur’un tepetaklak düşüşü partide devam ediyor.

AYDINLIOĞLU’NA REST ÇEKMİŞTİ
Edremit’te parti kurulduğundan beri devam eden Özkan Kostak ve Edip Uğur vesayeti son yapılan ilçe başkanlığı ataması ile son buldu. Edip Uğur ile Ali Aydınlıoğlu arasında güç savaşına dönüşen ilçe başkanlığı atamasına Aydınlıoğlu’nun önerdiği Metin Örkçü getirilirken Edip Uğur’un önerdiği isimleri genel merkez ciddiye bile almadı.


POYRAZLI DA EDİP UĞUR’U TERK Mİ ETTİ?
Edremit’te yaşanan bu güç savaşında Milletvekili Mahmut Poyrazlı’nın tavrı da merak konusu oldu. Ankara kulislerinden elde ettiğimiz bilgilere göre Poyrazlı’nın da Metin ÖRkçü’nün atanması için çalıştığı konuşuluyor. Öte yandan Metin Örkçü’nün büyükşehir seçimlerinde parti için çalışmadığı gerekçesi ile disipline verildiği Poyrazlı’nın ise bunu işleme koymadığı öne sürülüyor. Poyrazlı’nın bile Uğur’un karşısında hamle yapmasının Uğur açısından siyasi bir hezimet olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı