Haber Detayı
21 Ağustos 2015 - Cuma 10:58 Bu haber 279 kez okundu
 
1 Dakika 10 Saniyede 800 TL'yi Çaldı
DÜNYA Haberi
1 Dakika 10 Saniyede 800 TL'yi Çaldı

Bandırma'da markete giren 2'si kadın 3 kişi, 'tırnakcılık' olarak nitelendirilen yöntemle kasadaki 2 bin TL'nin 800 TL'sini çaldı.Balıkesir'in Bandırma ilçesinde markete giren 2'si kadın 3 kişi kasada gördükleri 2 bin TL'nin 800 TL'sini 1 dakika 10 saniye süren oyalama sonucu, 'tırnakcılık' olarak nitelendirilen yöntemle çaldı. Polis, güvenlik kamerası ile görüntülenen hırsızların kimliğini tespit etmek için çalışmaya başladı.

KASADAKİ PARALARI ALIP OYNAMAYA BAŞLADI

Bandırma'nın Sunullah mahallesinde Tuğrul Karpuz'a ait markete giren, Arap olduğu sanılan 2'si kadın 3 kişi satın aldıkları gazozun ücretini kasada bulunan Ceylan E. isimli görevliye verdi. Bu sırada 50 yaşlarındaki erkek şüpheli, ödedikleri bozuk parayı kasaya koymak isterken gördüğü kağıt paraları eline alıp oynamaya ve saymaya başladı.

800 TL'Yİ ÇAKTIRMADAN ALDI

Daha sonra kasiyer genç kıza paraları sayarak uzatırken içerisinde bulunan 800 TL'yi aldı. Bu sırada kadınlardan biri olayın görülmemesi için 'Perdeleme' yaparken diğeri gelişmeleri izledi.

SADECE 1 DAKİKA 10 SANİYE SÜRDÜ

Hırsızlık olayı, işyeri sahibinin bir süre sonra kasadaki paranın eksik olduğunu anlayıp güvenlik kamerasını izlemesi sonucu ortaya çıktı. Toplam 1 dakika 10 saniye süren hırsızlık olayını gören Tuğrul Karpuz, polise başvurarak şikayetci oldu.

Polis, güvenlik kamerası görüntüleri ve aldığı parmak izlerinden zanlıların kimliğini araştırıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı