Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 09:16 Bu haber 197 kez okundu
 
Susurluk'ta Su Sorunu
Balıkesir’in Susurluk ilçesinde yaşanan su kesintileri ve musluktan akan kirli su halkın tepkisine yol açtı.
DÜNYA Haberi
Susurluk'ta Su Sorunu

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde yaşanan su kesintileri ve musluktan akan kirli su halkın tepkisine yol açtı.

Susurluk’ta neredeyse her gün suların kesilmesi ve musluklardan çamurlu su akması halkı isyan ettirdi. Vatandaşlar konuyla ilgili “Artık bıktık, bir türlü bitmeyen su borularını yerleştirme çalışmaları hızlandırılmalı.” diyerek isyan etti. Başka bir vatandaş ise çamur akan suyun fotoğrafını çekerek ve “Susurluklu olmak çamurlu sudan dolayı sürekli bozulan çamaşır makinesine ve çamurdan tıkandığı için arızalanan kombiye sahip olmaktır.” şeklinde mizaçta bulunarak tepkisini gösterdi.“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”


Susurluk Belediyesi, sosyal medyada tepki gösteren vatandaşlara çalışmalarının devam ettiğini belirterek “Çözüme çok az kaldı. Yeni su hattı bağlantı çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Tamamlandığında su kesintisi yaşanmayacak” şeklinde açıklama yaptı.“SU ve KANALİZASYON İŞLERİ BİZDEN ALINDI”


Konuyla ilgili Susurluk Belediyesinin sitemize yaptığı açıklamada, Balıkesir’in Büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından ilçenin su ve kanalizasyon işlerinin belediyeden alındığını belirterek “Belediye Başkanımız Hüseyin Hızlıoğlu su sorunu konusuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi ile sürekli istişare halindedir. Belediye Başkanımız yerel seçimlerde su sorununu çözmeyi vaat etti. Bu nedenle Belediye Başkanımız BASKİ yetkilileri ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile sürekli sorunun çözülmesi için iletişim kuruyor.” şeklinde açıklama yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı