Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 08:35 Bu haber 223 kez okundu
 
Sporcularımız Türkiyemizin gururu oldular
Altıeylül Belediyespor’lu sporcularımız dünya çapında başarıları ile gururumuz oldular.
DÜNYA Haberi
Sporcularımız Türkiyemizin gururu oldular

Altıeylül Belediyespor’lu sporcularımız dünya çapında başarıları ile gururumuz oldular. Başkan Kafaoğlu genç sporcuları makamında ağırladı, altın ile ödüllendirdi.

Altıeylül Belediyespor Taekwondo takımından sporcumuz Kayra Destan ve Altıeylül Belediyespor Judo takımından İrem Korkmaz dünya çapındaki başarıları ile hem Altıeylülümüzün hem de Türkiye’nin gururu oldular. Başkan Kafaoğlu, Sırbistan’ın Belgrat şehrinde yapılan Avrupa Poomsae Taekwando Şampiyonasında 2. Kategoride derece yapıp 2 Bronz madalya ile Avrupa 3 sü olan Kayra Destan ile Bosna Hersek Sarajevo şehrinde yapılan Ümitler Dünya Judo Şampiyonası’nda Dünya 3.sü ve Gürcistan’ın Tiflis şehrinde Avrupa Gençlik Oyunları (EYOF) Avrupa 3.sü olan İrem Korkmaz’ı makamında kabul etti. Altıeylül Belediyespor Kulüp Başkanı Fikrettin Kocaman, Balıkesir Judo İl Temsilcisi Turhan Bissan, Judo Antrenörü Mehmet Yılmaz ve  Taekwondo Antrenörü Serkan Erkekoğlu da ziyarette hazır bulundular. Şampiyonları altın ile ödüllendiren ve sporcuların başarıları ile gurur duyduğunu söyleyen Başkan Kafaoğlu “Amatör sporcularımıza destek olmak amacı ile Altıeylül Belediyespor kulübümüzü kurduk. Sporcularımıza destek olmaya devam ediyoruz. Avrupa’da ve Dünya Şampiyonasında sporcularımızı derece alması bizi memnun ve mutlu ediyor; sporcularımızı gönülden kutluyorum. Başta Kulüp Başkanımız, antrenörlerimiz, hocalarımız, destek veren il temsilcilerimiz ve emeği geçen herkesi kutluyorum. İnşallah bu başarılarının devamını diliyorum. Bulunduğumuz yeri asla yeterli görmeyip, çıtayı daha da yukarılara çıkararak her müsabakadan madalya ve daha üst dereceler ile dönmeliyiz. Spor, gençliğimizin iyi yetişmesi, zinde ve başarılı olması, disiplinli yetişmeleri açısından olumlu katkılar sunuyor. Ayrıca müsabakalarda kazanılan dereceler ile sporcularımız bulundukları şehrin ilçenin isminin duyulması açısından büyük katkı sağlıyor. Bizler de bu başarıları önemsiyor ve desteklerimizi devam ettiriyoruz. Gençlerimiz yaz tatillerinde kaliteli zaman geçirsinler diye yaz okullarını açtık. Burada birkaç branşta spor aktiviteleri gerçekleştiriyoruz. Ben buradan bütün yavrularımıza, sporun herhangi bir dalıyla ilgilenmelerini ve kendilerine olumlu katkılarından yararlanmalarını diliyorum. Avrupa ve dünya dereceleri yapan başarılı sporcularımızı ve emeği geçenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.


Dereceye giren başarılı sporcularımız İrem Korkmaz ve Kayran Destan ise bu başarılarında arkalarında olan ve destek veren ailelerine, hocalarına ve  Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ederek yeni başarılar için söz verdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı