Haber Detayı
17 Ağustos 2015 - Pazartesi 00:43 Bu haber 540 kez okundu
 
2020 Olimpiyatları Hazırlık Kampı
2020 Olimpiyatlarına hazırlanmak amacıyla Atletizm Federasyonun ”Turkcell 2020 Küçükler ve Yıldızlar Olimpik Hazırlık Kampı” 18-28 Ağustos 2015 tarihlerinde Erzurum’da başlıyor.
DÜNYA Haberi
2020 Olimpiyatları Hazırlık Kampı

2020 Olimpiyatlarına hazırlanmak amacıyla Atletizm Federasyonun ”Turkcell 2020 Küçükler ve Yıldızlar Olimpik Hazırlık Kampı” 18-28 Ağustos 2015 tarihlerinde Erzurum’da başlıyor.

Bu kampa Erdek’ten Milli Takım Antrenörü ve aynı zamanda 18 Eylül Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Niyazi GÜLHAN ile birlikte  geçtiğimiz sezon Yüksek Atlama dalında  yıldızı parlayan Nil UZER’de davet edildi. Nil; 5,5 yıldır antrenörü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Niyazi GÜLHAN ile aralıksız olarak çalışmanın karşılığını bu yıl elde ettiği Türkiye dereceleri ile almıştı. Son olarak 31 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde İzmir’de yapılan Naili Moran Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası’nda Yüksek Atlama dalında birinci olarak, bu kamp için federasyonun atlamalar koordinatörünün dikkatini çekmeyi başarmıştır.


Antrenör Niyazi GÜLHAN yaptığı açıklamada; benim için sürpriz olmadı. Nil’le uzun yıllardan beri sistemli bir şekilde çalışıyoruz. Ailesi de çok istekli ve bize çok yardımcı oluyorlar. Buradan Nil’in annesi Gönül Hanım’a ve  babası Metin Bey’e bu desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Biz kısıtlı imkanlarla Türkiye Birincisi olmayı başardık. Ama imkanlar ne kadar kısıtlı olsa da yüreğimizi kimse kısıtlayamıyor. Biz yüreğimizle çalışıyoruz ve kaçınılmaz sonuçlar kendiliğinden geliyor.


Federasyonumuzun alt yapı koordinatörleri sporcularımızı çok iyi takip etmektedirler. Kendileriyle sürekli irtibat halindeyim. Atletizmin geleceği sağlam temeller üzerine kurulmaktadır. Erdek’ten   daha çok sporcuyu önümüzdeki yıllarda Milli Takımlar’da göreceğimize inanıyorum. Bu yolda güvenli bir şekilde ilerleyebilmek için “Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü”nü kurduk. Önümüzdeki sezon bir aksilik olmazsa bütün sporcularımız bu kulüp adı altında yarışmalara katılacaktır. Bu sporcularda, bu kulüpte sadece bizim değildir. Sporcularımız Erdek’in çocuklarıdır, kulübümüz Erdek’in kulübüdür.


Bize destek olan herkese sonsuz teşekkür ederim.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı