Haber Detayı
15 Ağustos 2015 - Cumartesi 00:13 Bu haber 154 kez okundu
 
Hedefimiz de 10 Numara Var
DÜNYA Haberi
Hedefimiz de 10 Numara Var

Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürk'ün cezası indirildi. Geçtiğimiz yıl Balıkesirspor-Gençlerbirliği arasında oynanan Süper Lig karşılaşması sonrasında yaşanan olaylardan dolayı ceza alan başkan Tuna Aktürk'ün cezasında indirime gidildi.

AKTÜRK'ÜN CEZASI DÜŞTÜ

Geçtiğimi yıl hakemin kötü yönetimi sonrasında Balıkesir-Gençlerbirliği maç sonunda yaşanan olaylar neticesinden Balıkesir spor başkanı ve idarecilerinden bir kısmı ceza almıştı. Alınan şok cezalar spor kamuoyunu uzunca bir süre meşgul etmişti. Balıkesir Yönetimi tarafından cezalara itiraz edilmişti. Futbol federasyonu PFDK yapılan itirazları karara bağladı.Buna göre Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürk'ün 1,5 yıl hak mahrumiyeti ile 150 bin TL para cezası düşürüldü. Tuna Aktürk 9 ay hak mahrumiyeti ile 150 bin TL para cezası ödeyecek. Aynı maç sonunda ceza alan kulüp idarecisi Zeki çıkrıkçının ise 1 yıl Hak Mahrumiyeti ile 100 TL olan cezası revize edilerek 6 ay ve 100 TL olarak değiştirildi. Bu hafta sonu oynanacak Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında ise Zeki Çıkrıkçı yer alabilecek. Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk ise cezasını ortalama Kasım ayı içerinde doldurması bekleniyor.


TRANSFERDE İNCE ELİYORUZ

Balıkesirspor başkanı Tuna Aktürk Posta Spor Servisine yaptığı açıklamada cezalara itiraz ettiklerini ve olumlu yönde bir karar çıkmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Aktürk ayrıca "Balıkesirspor olarak bu yıl iyi bir kadro kurduk. Evimizde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağız. Tüm motivasyonumuzu  üstü düzeyde tutarak maç saatini bekliyoruz. Kamuoyunda yer lan bir çok transfer iddiası gündeme geliyor. Bizim transfer tercihimiz 10 numara olacaktır. 5 Eylül'e kadar transfer hakkımız var. ince eleyip sık dokuyarak bu süreyi kullanacağız. 2015-201 Balıkesir halkına ve tüm spor kulüplerine hayırlı olsun" şeklinde konuştu.


POSTA SPOR MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı