Haber Detayı
12 Ağustos 2015 - Çarşamba 22:46 Bu haber 284 kez okundu
 
Yok Sayamazsınız
DÜNYA Haberi
Yok Sayamazsınız

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Anadolu Beyi" Rona Yırcalı'yı ziyaret etti. Türkiye'nin ve Balıkesir Ekonomisinin lokomotiflerinden biri olan Best A.Ş'de çalışanlarla buluşan Zekai Kafaoğlu, bu şehre yön veren isimlerin görmezden gelinemeyeceğini göstermiş oldu.. Zekai Kafaoğlu'nun bu anlamlı ziyaretinin bir çok Belediye Başkanına örnek olmasını temenni ediyoruz.

Best A.ş Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Zekai Kafaoğlu'na ziyareti boyunca eşlik etti. Kafaoğlu, "Bu tür fabrikaların sayılarını arttırsın. Özellikle Balıkesir’de bu tür sanayi kuruluşlarının sayısının artması Balıkesirliler için iş, aş, istihdam, katma değer demek, ekonomiye katkı ve Balıkesir’in büyümesine, gelişmesine katkı demek" dedi.
Rona Yırcalı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na BEST’in çalışmaları ve yeni yatırımı hakkında bilgi verildi.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu beraberinde Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Kalınoğlu, Hasan Avcu ile birlikte Altıeylül ilçesi sınırları içerisinde yer alan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki BEST-Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesislerini ziyaret etti; belediye heyetini Yırcalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ağırladı. Yapımına başlanan yeni trafo fabrikası inşaatı hakkında bilgilendirilen başkan ve yardımcılarına, fabrikanın yıl sonunda faaliyete geçmesi ile birlikte burada yaratılacak istihdamdan bahsedilirken Başkan’ın memnuniyeti gözlerden kaçmadı.

Dünyanın 65’e yakın ülkesine trafo ihracatının yapıldığı, yüzde yüz yerli sermaye ile üretimini gerçekleştiren ve halen 1.600 çalışanı ile Altıeylül Belediyesi sınırları içerisinde biri Organize Sanayi Bölgesi biri de Kepsut yolunda yer alan ve şimdi de üçüncüsü devreye girecek olan üretim tesisleri hakkında Yırcalı’dan bilgi alan Başkan Zekai Kafaoğlu, üretilen dev trafoları da inceledi. Fabrika yemekhanesinde işçilerle birlikte yenilen öğle yemeğinde fabrika çalışanları ile sohbet imkanı da bulan Başkan Kafaoğlu ve yardımcıları, sezonu yeni açan BEST Basketbol Takımının yeni oyuncuları ve teknik heyeti ile de tanışıp günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
“BEST GRUBU BÜYÜK BİR AİLE”
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu BEST ziyaretinde işçilere yönelik olarak yaptığı konuşmada  şunları ifade etti: “BEST grubunun çok değerli aile fertleri... Sizleri selamlıyorum. Fabrikaya geldikten sonra bir kez daha gurur duydum. Balıkesir’imizde dünya çapında, dünya ile rekabet edebilen ve dünyaya ürünlerini satabilen bir fabrikanın bu kadar donanımlı ve bu kadar teknolojiyi takip etmesi, rekabet edebilen bir pozisyona gelmesi son derece önemli. Yırcalı ailesini ve BEST grubunu kutluyorum. Sizler bu ailenin birer ferdisiniz, BEST grubu büyük bir aile. Burada yaklaşık 1500 kişi çalışıyor. Burada ailenin mutlu olması son derece önemli. İşlerin verimli olabilmesi için sizlerin yaptığınız işe sahip çıkmanız ve yüreğinizi ortaya koyarak çalışmanız son derece önemli; sizleri de bu anlamda kutluyorum. İşinizin kıymetini bilin. Kazandığınız helal. Alın teri, el emeği ile çalışıyorsunuz ve ailenizin geçimi için buradan rızkınızı temin ediyorsunuz;rızkınızı temin ettiğiniz yere sahip çıkmanız lazım. Bizler işveren, işçi, yönetici, yerel yönetimler ve genel yönetimler ayrı değiliz. Hepimiz bu elmanın bir parçasıyız. Hepimizin bulunduğu makamda, mevkide maksimum katkı sağlaması lazım. Böyle olursa şehirlerimiz, ülkemiz gelişir. Bu yüzden hepimizin katkı vermesi gerekir. Çok güzel bir işyerinde çalışıyorsunuz. Cenabı Allah kazançlarınıza bereket versin, kazasız-belasız, sağlık, sıhhat içerisinde çalışmayı nasip etsin. İşyeri sahiplerine de Allah güç, kuvvet versin.Bu tür fabrikaların sayılarını arttırsın. Özellikle Balıkesir’de bu tür sanayi kuruluşlarının sayısının artması Balıkesirliler için iş, aş, istihdam, katma değer demek, ekonomiye katkı ve Balıkesir’in büyümesine, gelişmesine katkı demek. Yırcalı ailesini ve BEST ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum”.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı