Haber Detayı
12 Ağustos 2015 - Çarşamba 00:47 Bu haber 183 kez okundu
 
Bu Takım Çok Can Yakar
Balıkesirspor geçen yıla oranla daha iyi bir takım ortaya çıkarmışa benziyor. Bu sezon PTT 1.lig'de mücadele edecek olan Kırmızı beyazlılar oynadıkları son hazırlık maçı olan Bursaspor ile lige hazır bir görüntü verdi. Yedek kadro ile kurulu Bursa'ya karşı üstün bir oyun ortaya koyan Balkesler taraftarını mutlu etti
DÜNYA Haberi
Bu Takım Çok Can Yakar

İLK YARI SÜPER LİG AYARINDA

Balıkesirspor Süper Kupa yorgunu Bursaspor karşısında özellikle bekleri ve kanatlarının geliştirdiği ataklar ile iyi hücumlar geliştirdi. Kırmızı beyazlıların geçen yıla oranla en iyi yaptığı şey ise topu ayağında fazlaca tutuyor olması oldu. Zira geçen yıl %30'lara düşen topla oynama oranları bu yıl normal seyrine geri döneceğe benziyor. Ertuğrul Sağlam'ın başında olduğu bir takımın kötü oynaması mümkün değildir. Maçın 2. yarısında özellikle dönem dönem kontrolü eline alan Bursaspor olsa da Balıkesirspor erken öne geçmenin avantajını sonuna kadar kullandı.  

TECRÜBELİ İSİMLER TAKIMI TAŞIR

Balıkesirspor'un bu yıl 3-4 tane tecrübeli adamı direkt takıma monte etmesi oyun mantığını da hızlı hücumdan sakin hücum anlayışına çevirdiğini gösteriyor. Ataklar olgunlaştıkça ileriye çıkan bir görüntü çizen Balkesler, kalesinde de bu oranda az tehlike görüyor. Oynanan hazırlık maçlarında yenilgi yüzü görmemesi orta saha ve defans hattındaki birbirine yakınlık öne çıkıyor. Erkan Sözeri ise burada bloklar arasını iyi kurmuş. Tecrübeli isimlere inisiyatif veren Sözeri Hoca, bu sayede oyunun tam hakimi olmayı planlıyor. Bursaspor maçı itibariyle bunu başarmış gözüküyor  


İKİNCİ YARI OYUNDAN DÜŞTÜK

İlk yarıya oranla özellikle 60. dakikadan sonra Balıkesirspor oyundan düştü. Bunun başlıca sebebi skor avantajını yakalaması olarak görüyorum. Diğer yandan yapılan değişiklikler takımın hızını bir nebze olsun kesti. Ancak buna rağmen oyun disiplininden kopmayan bir yapının sahada olması Erkan Sözeri'nin parmağının değdiğini gösteriyor. Muğdat'ın bal yapmaz arı tavrı, Zeufik'in henüz tam performansında olmayışı ve Karikari'nin son vuruşundaki zayıflığa rağmen Balıkesirspor hazır bir görüntü verdi.  

TAKIMDA UYUM GÖZE ÇARPIYOR

Kırmızı beyazlı ekibin özellikle Abdurrahman Dereli'nin olduğu kanadı çok iyi kullanması topu oyuna iyi sokması maçın önemli artılarından oldu. Ragıp Başdağ'ın oyunu kontrol etmesi diğer bir artı olurken özellikle KariKari'nin kanadı cılız çıkışlar gösterdi. Zeufik'in takım uyumundaki sorunlar ve Muğdat'ın aşırı bencil oyunu takım içinde kısa süreli huzursuzlukları tetikleyebilir. Ancak bunlar Erkan Sözer'i önderliğinde giderilecek sorunlar. Bence ilk beş hafta alınacak 3 galibiyet işin rengini belli eder. 

POSTA SPOR MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı