Haber Detayı
11 Temmuz 2015 - Cumartesi 01:13 Bu haber 285 kez okundu
 
Rafet ÇETİNEL'in Basın Açıklaması
DÜNYA Haberi
Rafet ÇETİNEL'in Basın Açıklaması

Çok değerli Basın Mensubu arkadaşlarım;

Balıkesirspor Başkanlığı’nı yaptığım dönem ile ilgili gerek sosyal medyada gerekse basında kısır döngü ve tartışmaların yapıldığı şu günlerde yapılan basın açıklamalarında ismimin geçmesi nedeniyle bu açıklamayı istemeyerekte olsa yapmak zorunda kalmış bulunmaktayım.


Balıkesirspor’umuzun Başkanlığını yaptığım 2009-2010 sezonunda Balıkesir Belediye Başkanı olan sayın İsmail Ok 09.07.2010 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında sayın Feyyaz Çiftçi’nin daha önce yapmış olduğu basın açıklamasına karşılık olarak şampiyon olduğumuz o dönemde yapılacak olan olağan kongrede başkan adayı olarak şahsıma ve yeni yapılacak olan yönetimime destek vereceğini ve basında bu görüşlerini paylaşmış olması doğrudur. Ancak  bundan sonraki süreçten bahsedilmemiştir. Bu sürecin yaşandığı günlerde bende yönetim listemi hazırlayarak tamamladım. Hatta sayın Başkan ve Başkan yardımcısı Yusuf Özenç ile listedeki isimleri paylaştım. Daha önceki yönetimimde bulunan bazı arkadaşlar benim yönetimimde yer almak istemediklerini beyan ettiler. Bende zaten bu arkadaşları yeni yönetim listesine almak niyetinde değildim. Birgün Keçiören Sportif A.Ş Başkanı olan arkadaşım Halit Bey Balıkesir’e gelmiş benide ziyaret etmek istedi ve benim ofisimde görüşmemizde yapacağımız kongre sürecini ve başka adayların olduğunu ve liste çalışmaları yaptığını uğradığı bazı yerlerden öğrenmiş ve bana sordu. Bende görüşmemiz bittikten sonra hayretle ve şaşkınlıkla Belediye Başkanı İsmail Ok’u telefonla aradım ve sayın başkan birileri liste çalışmaları yapıyormuş eğer başka aday arkadaş varsa ben aday olmayayım dedim. Çünkü şampiyon olmuş bir takımın başkanıydım. Sayın İsmail OK bana telefonda kimlermiş onlar? Benim haberim yok, gel görüşelim dahi demeden tamam o zaman dedi. Bende bir gün sonra sayın Başkanın yanına gittim Tuna Aktürk’ün Başkan olacağını söyledi. Bende aday olmayacağım ile ilgili basın açıklamasını yaptım.


Ancak daha sonradan öğrendiğime göre bu süreçlerin yaşandığı günlerde belediyede kimlerle kimlerin başkan adayı yapılmak istendiği Sayın Eski Belediye Başkan Yardımcısı Tuna Aktürk’ün yapmış olduğu son basın toplantısında bahsettiği gibi, ‘’Rafet Başkan’ın Fikirlerine saygı duyuyorum ama birlikte hareket ettiği insanlar 5 yıl önce başkanlıktan ayrılması için ona baskı yapanlarla beraber’’ dediklerini açıklarsa benim neden aday olmadığım sayın İsmail OK’un ne kadar destek verdiği anlaşılmış olur.


Balıkesirspor’umuzun şampiyon olmasıyla birlikte Balıkesirspor Başkanı olarak şahsımın isminin kamuoyunda öne çıkması sayın İsmail OK’un beni siyasi rakip olarakta görmesi benim başkan olmamı istememesi kadar doğal bir şey olamaz.Bana göre normaldir. Çünkü siyasette bu tür rekabetler vardır.


Ayrıca Tuna Başkan beni ya anlamamış ya da anlamak istemiyor. Benim sosyal medyada yapmış olduğum açıklamalarım birileriyle hareket ediyorum anlamına gelmiyor ve kimseyede destek vermiyorum. Tuna Aktürk’ün bu makamda kalmak için bu kadar ısrar etmesine bir anlam verememekteyim. Ben şu andan itibaren kongreye gitmemekle Balıkesirspor’a sayın Tuna Aktürk’ün zarar verdiğini söylüyorum çünkü sayın Tuna Aktürk’ün bugüne kadar Balıkesirspor’a yaptığı hizmetleri takdir ediyorum. Ama artık misyonunu doldurduğuna inanıyorum. 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti cezası alan bir başkanın kulübün başında olmasının bir anlamı yoktur. Kavgayla bu işin olmayacağını sende biliyorsun Belediye desteği olmadan bu işin olmayacağını sen herkesten daha fazla biliyorsun. Çünkü sen bu makama bu şekilde geldin ve geçen yıl bırakman gerekiyordu. Ama yapmadın durum ortada. Belediyenin desteği şart çünkü Balıkesirspor’un artık yeni tesis ve projelere ihtiyacı var Büyükşehir olan Balıkesir bunu yapacak güce erişmiştir. Sayın Tuna Aktürk ben kimseyle birlikte hareket etmiyorum. Sana tecrübesi olan bir kardeşin olarak sadece tavsiyede bulunuyorum. Balıkesirspor’u kongreye götür,takımı ve Balıkesir’i rahatlat.


Bu söylediklerimi ve beni ancak BALKES sevdalıları anlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı