Haber Detayı
11 Temmuz 2015 - Cumartesi 00:47 Bu haber 154 kez okundu
 
Karesi de Yaz Yoğun Geçiyor
Karesi Belediyesi, ilçenin dört bir köşesinde, her gün aynı anda birden fazla çalışma yürütüyor.
DÜNYA Haberi
Karesi de Yaz Yoğun Geçiyor

Karesi Belediyesi, ilçenin dört bir köşesinde, her gün aynı anda birden fazla çalışma yürütüyor.

Karesi Belediyesi ekipleri, kış şartlarında bile aralıksız sürdürdüğü kaldırım ve bordür onarım çalışmalarına yaz aylarının gelmesiyle birlikte hız verdi. Karesi Belediyesi'nin 444 99 10 numaralı çağrı merkezine ulaşan talepler, Karesililer'in dilekçe ile bizzat yaptıkları başvurular ve ekiplerin cadde taraması ile oluşan program doğrultusunda her gün ilçenin dört bir köşesine dağılan ekipler, öncelikli olarak yayaların yürüyüş güvenliğini göz önünde bulundurarak kaldırım ve bordür yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Şehrin muhtelif noktalarında bordür, asfalt ve kaldırım çalışması gerçekleştiren Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Kuvayi Miliye Mahallesi Çakmak Caddesi ve 1. Sakarya Mahallesi Sünbül Sokak'ta kaldırım ve bordür tamiratı yaparken Kızpınar Mahallesi Varyant Caddesi'nde de yeni bir kaldırım yaptı. Ekipler ayrıca 1. Sakarya Mahallesi'nde bulunan Tepebaşı Cami'nin bahçesine kilit parke taşı döşedi.

Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün yanı sıra Park Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de tam kadro sahada. Park Bahçeler ekipleri Kızpınar Mahallesi 2. Sıra Sokak'ta ise park yapımı çalışmaları gerçekleştirirken, Kocaavşar Mahallesi'ne ise çocuk oyun grubu montajını yaptı. Ekiplerin çalışmaları kapsamında Halkapınar Mezarlığı'nda haşere ile mücadele için ilaçlama ve genel temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı