Haber Detayı
10 Temmuz 2015 - Cuma 02:19 Bu haber 210 kez okundu
 
İsmail OK'tan Çetinel ve Çiftçi'ye Cevap
BALIKESİR MİLLETVEKİLİ İSMAİL OK’UN “Balıkesirspor Kongre Süreci” KONULU BASIN AÇIKLAMASI
DÜNYA Haberi
İsmail OK'tan Çetinel ve Çiftçi'ye Cevap

Balıkesir MHP milletvekili İsmail Ok “Sayın Feyyaz ÇİFTÇİ 08.07.2015 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasının iki bölümünde şahsımla ilgili gerçek dışı beyanlarda bulunmuştur.
ŞAHSIMLA İLGİLİ BİRİNCİ İDDİA:
Sayın Feyyaz ÇİFTÇİ ‘’Rafet ÇETİNEL dönemin belediye başkanı İsmail Ok’tan yeşil ışık alamadığı için o dönem Balıkesirspor başkanlığını bırakmıştır’’… Demektedir. Bu iddia tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Şahsıma atılmış çirkin bir iftiradır, külliyen gerçek dışı ve yalandır. Olayın özü ve gerçeği şöyledir;

Sayın Rafet ÇETİNEL ile yüz yüze yaptığımız görüşmede Balıkesirspor başkanlığına aday ise kendisini destekleyeceğimi ifade ettim. O da bana ‘’aday olduğunu söyledi.’’Bunun üzerine bende kendisini desteklediğimi ifade ettim. Ayrıca yazılı bir basın metni hazırlayarak aday olduğu için teşekkür ettim ve güçlenmiş bir liste ile kongreden destek alacağını Balıkesir kamuoyuna ilan ettim. Zamanın gazetelerinde de geniş yer aldı. Sayın Rafet ÇETİNEL Balıkesirspor kongresinde aday olması halinde kendini destekleyeceğimizi söylememize ve kamuoyuna deklare etmemize rağmen aday olmamıştır. Sayın Feyyaz ÇİFTÇİ’nin konuyla ilgili beyanları gerçek dışıdır. Daha da kötüsü şahsımı zan altında bırakmaya yönelik iftira ve yalandan başka bir şey değildir.
ŞAHSIMLA İLGİLİ İKİNCİ İDDİA:
Sayın Feyyaz ÇİFTÇİ ‘’Biz Harun Atabay ile 2013’te istifa ettik kulüp yönetiminden. Ben istifa ederkende o dönemin belediye başkanı olan İsmail OK’a Balıkesirspor kulüp başkanlığına aday olacağımı söyledim. Sayın Edip Uğur’un bizi desteklemesi bundan sonra olmuştur. Sayın Uğur bu süreçte bize destek olacağını belirtmiştir. Ben burada hepinizin huzurunda Sayın Edip Uğur’a teşekkür ediyorum. Ben Edip Uğur’a Balıkesirspor konusunda haksızlık edildiğini düşünenlerdenim. Edip Uğur Balıkesirspor konusunda siyaset yapmamıştır’’ demektedir.

Oysa;
Sayın Feyyaz ÇİFTÇİ hiçbir mekân ve zamanda şahsıma Balıkesirspor başkanlığına aday olacağım dememiştir. Adaylığını 30 Mart seçimlerinde AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Edip UĞUR’un Sakarya mahallesinde seçim çalışması yaparken mahalle halkının ve basının huzurunda “Balıkesirspor başkan adayımız Feyyaz ÇİFTÇİ kardeşimizdir” açıklamasından sonra duydum ve gazetelerden okudum. Dolayısıyla Sayın Feyyaz ÇİFTÇİ’nin bizimle ilgili sözlerinin gerçekle bir ilgisi yoktur ve tamamen hayal ürünüdür.
Şu güzel Ramazan ayında sözlerimi “Allah hiç kimseyi şu fani dünyanın nimetlerine kapılıpta hırsına, öfkesine ve kinine yenilerek başkalarına iftira atanlardan eylemesin” diyerek tamamlamak istiyorum. Herkese hayırlı Ramazanlar dileyerek selam ve saygılarımı sunarım.”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı